Domuz Gribi Uzmanı da Domuz Gribine YakalandıSağlık Bakanlığı'nda, Domuz Gribi Çalışmalarını Sürdüren Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Ailesiyle Birlikte Domuz Gribine Yakalandı.
Sağlık Bakanlığı’nda, domuz gribi konusunda yoğun çalışmalarını sürdüren “Pandemi İzleme Bilim Kurulu Üyeleri”nden Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, tatil yaptığı ABD’de, ailesiyle birlikte domuz gribine yakalandı. Sağlık Bakanlığı’ndaki görevinin yanı sıra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ünitesi Başkanı da olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, eşi, 1’i kız diğeri erkek 7 yaşındaki ikiz çocukları ve kendisinin, domuz gribine yakalanınca hiç endişelenmediklerini söyledi. Oğlunun hastalığı biraz daha ağır geçirdiğini buna rağmen domuz gribini ilaç bile almadan atlattıklarını kaydeden Ceyhan, “Hastalık şu anda normal gripten daha hafif seyrediyor.
Genetik yapısında değişme olmazsa korkulacak bir şey yok” dedi. Ceyhan şöyle devam etti: “Batılılardaki gibi biz de Türkiye olarak tedbirleri yumuşatma kararı aldık. Bakanlık, havaalanlarına Termal kameraların kaldırılmasını istedi.”

haberler