Otomobilin bagajını bağlayan babasına yardım etmek üzere aracın üstüne çıkan 15 yaşındaki Derya Keskin, dengesini kaybedip yere düştü. Özel hastanenin dikiş atıp yolladığı Derya Keskin, beyin kanaması geçirip 10 gün yoğun bakımda kaldı.


ALMANYA’nın Löchgau kasabasında yaşayan Ardahanlı Keskin ailesi Kuşadası’nda geçirdikleri kaza ile perişan oldu. Eşi Adıgüzel (44), kızları Meryem (20), Deste (15), Derya (15) ve oğlu Deniz (5) ile izne giden anne Ümmühan Keskin (38), başlarına gelen şöyle anlattı:

“Kuşadası’nda iki hafta tatil yaptık. Tatil sonrasında
İzmir’e gitmek üzere hazırlık yaparken küçük kızım Derya, bagajları yerleştirmek için arabanın üstüne çıktı. Bagajları yerleştirmek isterken dengesini kaybetti ve iki metreden düştü. Nemen hastaneye götürdük. Kuşadası’ndaki özel bir hastanede iki doktor kafasının röntgeni çekti. Sonra da kafasına beş dikiş atıp, ‘Kızınızın bir şeyi yok’ dediler. Benden 1000 Euro istediler. Pazarlıkla 500 Lira’ya anlaştık.

Yolda Derya’nın ateşi yükseldi ve kusmaya başladı. Hemen
İzmir Tepecik Devlet Hastanesi’ne götürdük. Hastanenin Beyin Cerrahi Bölümü kızımızın beyin kanaması geçirdiğini belirterek derhal ameliyata aldı. On gün yoğun bakımda kaldı. Alman Otomobil Kurumu ADAC ile temasa geçtik. Kızım ADAC uçağıyla Frankfurt’a getirildi. Bir hafta da Ludwigsburg Hastanesi’nde tedavi gördü. Çok şükür kızım eski sağlığına kavuştu” dedi. Keskin Ailesi, Kuşadası’ndaki özel hastane hakkında maddi ve manevi tazminat davası açtı.

kaynak:hürriyet.com