Esenler'de 3 Bin Metrelik İftar Sofrası

Esenler'de Yüzlerce Masa ile Yaklaşık 3 Bin Metre Uzunluğunda İftar Sofrası Kuruldu. Binlerce Kişi, Orucunu Birlikte Açtı.
Esenler'de yüzlerce masa ile yaklaşık 3 bin metre uzunluğunda iftar sofrası kuruldu. Binlerce kişi, sofraya oturarak orucunu birlikte açtı. Esenler Belediyesi, Atışalanı Caddesi ile devamındaki Davutpaşa Caddesi'ni trafiğe kapatarak, yüzlerce masa ile yaklaşık 3 bin metre uzunluğunda iftar sofrası kurdu. İftar vaktine dakikalar kala sofralara su, ayran, et, pilav ve tatlıdan oluşan iftariyelik malzemeler yerleştirildi. Çevre sakinleri de evlerinde hazırladıkları yemeklerle sofrada yerlerini aldı. Evlerden getirilen yiyeceklerle sorfa çeşitlendi. Her yörenin en meşhur yemekleriyle donatılan sofrada, mantıdan güvece, yaprak sarmasından kuru fasülyeye, karnıyarıktan ıspanaklı böreğe kadar binbir çeşit lezzet masada yerini aldı.

Akşam ezanının okunmasıyla birlikte, dualar eşliğinde binlerce kişi orucunu birlikte açtı. Toplu halde iftarını açan vatandaşlar, benzer organizasyonların toplumda kültür ve kardeşlik köprüsü oluşturacağını dile getirdi.
"Bir sofra da sen kur" sloganıyla vatandaşları iftar sofrası kurmaya davet ettiklerini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Teyfik Göksu, toplu yapılan iftarların toplumda sevgi, dostluk ve kardeşliği pekiştirdiğine dikkat çekti.
(CİHAN)