Anneannesini arabada unuttu!

Erzurum’da torunu tarafından kapısı kilitli otomobilde unutulan 80 yaşındaki Mümine Sarma’yı polis kurtardı. Sıcak nedeniyle bunaldığını belirten Mümine Sarma, torununun getirdiği suyu içerek kendine geldi.

Olay, bugün öğle saatlerinde Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi otoparkında meydana geldi. Kars’ın Kağızman ilçesinde oturan 34 yaşındaki Erdal Umut, 06 FG 171 plakalı otomobiliyle anneannesi Mümine Sarma'yı ve kardeşini tedavi için Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne getirdi. Umut, Mümine Sarma’yı dahiliye uzmanına muayene ettirdikten sonra açık otoparktaki otomobile bindirdi ve kapıları kilitledi. Erdal Umut, daha sonra tedavi için kardeşini Diş Hekimliği Fakültesi’ne götürdü.

Yaklaşık 1 saat boyunca açık otoparkta güneş altındaki otomobilde havasız kalan ve sıcaktan bunalan Sarma, camlara vurarak çevreden geçenlerden yardım istedi. Mümine Sarma’nın yardım istediğini farkeden bir astsubay, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen resmi ve sivil polis ekipleri, otomobilin cam ve kapılarını açabilmek için bir süre uğraştı. Otomotik kilit sistemi olduğu için kapıları açamayan polis, plaka kaydından faydalanarak Erdal Umut’a telefonla ulaşmayı başardı. Haberi alınca koşarak otoparka gelen Umut, otomobilin kapılarını açarak annaannesi Mümine Sarma’nın rahat bir nefes almasını sağladı. Fenalık geçiren Sarma, polislere dua etti. Sıcak nedeniyle bunaldığını belirten Mümine Sarma, Umut'un getirdiği suyu içerek kendine geldi.

Anneannesini otomobilde unutmasını normal bir durum gibi karşılayan Erdal Umut, görüntü çeken basın mensuplarına tepki gösterdi. Umut’un tepkisi üzerine polisler, “Kadını camları kapatıp arabada bırakmışsın. Sıcak havada kadın daha da hasta olacaktı. Yardım için camlara vuruyor. Sen de gelip etrafa tepki gösteriyorsun. Herkes işini yapıyor” diyerek uyardı.


kaynak: ekolay.net