Siirt'in Eruh İlçesi'nde dün akşam teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 20 yaşındaki Jandarma Piyade Er Emrah Temel'in, Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı Aldullar Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü. Emrah Temel'in 15 gün önce Siirt'teki usta birliğinde vatani görevine başladığı ve çıktığı ilk operasyonda şehit olduğu öğrenildi.


İŞTE ŞEHİDİN SON GÖRÜNTÜLERİ

Temel ailesine acı haberi dün akşam saatlerinde Mudurnu Kaymakamı Alp Arslan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Uğur Arcan ve İlçe Müftüsü Osman Şener birlikte verdi. 38 yaşındaki Ahmet ve 35 yaşındaki Hanım Temel çifti ile çocukları 18 yaşındaki Rahip ve 13 yaşındaki Ercan, acı haberle birlikte gözyaşlarına boğuldu.

Sinir krizi geçiren Ahmet ve Hanım Temel çiftine sağlık ekipleri evde sakinleştirici iğne yaptı. 112 Acil Servis ambulansı, gece boyunca evin önünde bekletildi. Ahmet ve Hanım Temel'in feryatlarının yükseldiği evin önü Türk bayaklarıyla donatıldı. Komşuları, acılı anne-babaya taziye ziyaretinde bulundu.
İzmir Foça'da acemi birliğini yaptıktan sonra 15 gün önce Siirt'teki usta birliğinde vatani görevine başlayan Emrah Temel'in, çıktığı ilk operasyonda şehit olduğu öğrenildi. Nişanlı olan Emrah Temel'in, asker uğurlama töreni sırasında çekilen görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde, köy meydanında nişanlısıyla dans eden, anne ve babasının ellerini öpüp asker selamı veren Emrah Temel, arkadaşlarının omuzlarında, "Eledim eledim" adlı şehit asker türküsü eşliğinde askere gönderiliyor. Şehit askerin cenazesinin bugün köye getirileceği belirtilirken, köy mezarlığındaki mezar yeri de kazıldı.
hürriyet