Yalova'da internetten tanıştığı sevgilisine kocasını öldürtmek isteyen 35 yaşındaki Hilal Güllü ve sevgilisi 24 yaşındaki Hikmet Özbaş’ın davasında, kanıtlar ABD’den gelecek.

Yalova Ağır Ceza Mahkemesi, Hilal Güllü ve sevgilisi Hikmet Özbaş'ın MSN görüşmelerinin kaydı için ABD İstanbul Büyükelçiliği'ndeki FBI görevlilerine yazı gönderilmesine karar verdi.

Yalova'da geçtiğimiz mart ayında Mimar Sinan Caddesi'nde meydana gelen olayda Sefer Güllü, dubleks evinin üst katında bıçaklı bir kişinin saldırısına uğradı.

Vücudunun 7 yerinden bıçaklanan Güllü, ağır yaralı olarak kaldırıldığı Yalova Devlet Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

Olay sonrası yapılan araştırmada kapının zorlanmadan açıldığını belirleyen polis, evde bulunan bir miktar para ve bazı ziynet eşyalarının alındığını tespit etti.

Evde bulunan diğer ziynet eşyalarının alınmaması ve yaralı Sefer Güllü'nün eşi Hilal Güllü'nün rahat hareketlerinden şüphelenen polis, genç kadını çapraz sorguya aldı. Sorgulama sonrası Hilal Güllü'nün Uşak'ta oturan ve MSN'de yazıştığı sevgilisi tarafından Sefer Güllü'yü Yalova'ya çağırıp boşanmaya yanaşmayan eşini bıçaklattığını ortaya çıktı.

Daha sonra yakalanan Hikmet Özbaş ile Hilal Güllü çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.
Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Hilal Güllü ve Hikmet Özbaş ile eşi tarafından öldürtülmek istenen Sefer Güllü katıldı.

Duruşmada, Hilal Güllü’nün yeğeni Fatmanur Somer tanık olarak dinlendi. Fatmanur Soner, teyzesinin, arkadaşı olarak tanıttığı ve daha sonra sevgili olduklarını öğrendiği Hikmet Özbaş’ın, “Sevdiğim için can da veririm, can da alırım” dediğini söyledi.

Sanıklardan Hilal Güllü, “Olanlar için pişmanım tahliyemi istiyorum” derken, Sefer Güllü ise, “İkisi de beni öldürmeye çalıştı, cezalandırılmasını istiyorum” diye ifade verdi.

Mahkeme, sevgili oldukları iddia edilen iki sanığın arasındaki bilgisayar diyaloglarının çıkarılması için Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü aracılığıyla Ankara ve İstanbul’da bulunan ABD konsolosluklarındaki FBI yetkilerine görüşme metinlerinin alınmasını için gerekli başvurunun yapılmasını kararlaştırarak, bunu tutanaklara geçirdi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutuklu yargılanmasının devamına karar verdi ve duruşmayı erteledi.


kaynak: ekolay.net