Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'nde, iş makinesi operatörü 27 yaşındaki Kurtuluş Belen, dövdüğü gerekçesiyle evi terk eden eşi 20 yaşındaki Meryem Belen'i gittiği baba evinde 4 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Kendisini de bacağından yaralayan Kurtuluş Belen tedavi altına alındı.

Mustafakemalpaşa'nın Kestelek Köyü'nde oturan ve bir süredir şiddetli geçimsizlik yaşayan Belen çifti arasında, 4 gün önce Meryem Belen'in cep telefonuna bir arkadaşı tarafından gönderilen ‘Bir daha beni arama’ yazan mesaj yüzünden yine tartışma çıktı.

Kıskançlık krizine giren Kurtuluş Belen, eşini döverek hastanelik etti. Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavisi yapılan Meryem Belen, 1.5 yaşındaki kızını da alarak, oturduğu Kestelek Köyü'ne 3 kilometre uzaklıkta bulunan Karacalar Köyü'ndeki babası İsmail Kaya'nın evine gitti.

Dün saat 23.30 sıralarında Karacalar Köyü'ne giden Kurtuluş Belen, eşi Meryem Belen ile konuşmak için kayınpederi İsmail Kaya'nın evine gitti. Eşi ile konuşan ancak eve dönme teklifine ret yanıtı alan Kurtuluş Belen, üzerinde taşıdığı bıçakla Meryem Belen'i 4 yerinden bıçakladı. Aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan genç kadın, komşuları tarafından Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, yolda yaşamını yitirdi. Eşini öldürdüğü bıçağı daha sonra kendi bacağına saplayan Kurtuluş Belen de Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Eti Bor İşletmesi'nde iş makinası operatörü olarak çalışan Kurtuluş Belen'in 4 yıl önce Meryem Belen ile evlendiği, ancak son bir yıldır eşler arasında şiddetli geçimsizlik yaşandığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


kaynak: ekolay.net