Kayseri'de Ramazan Bayramı'nın ikinci günü şeker toplamaya çıkan Ahmet Tuna Tekin (8), kardeşi Dilara (7) ve komşularının kızı Türkan Ay'dan (11) haber alınamıyor.


Üç gündür çocukların görüldüğü yönünde ihbarlar alan Tekin ailesi, çalan her telefona haber alma heyecanıyla koşuyor. Çocuklarının bugün okula başlayacağını hatırlatan anne Leyla Tekin, önlüklerini gösterip gözyaşı içinde yardım istiyor: "Dilruba 1., Ahmet ise 2. sınıfa başlayacaktı. Önlüklerini çıkardım, bekliyorum ama hâlâ bir ses yok."
Talas ilçesinde oturan Tekin ailesi, evlatlarının fotoğraflarını ilçeye dağıttı. Anonslar yaptırmaya başladı. Çocuklarının hayatından endişe eden aile, önceki gün kendilerini arayan özel bir numaradan aldıkları ihbarla heyecan yaşadı. Arayan kişi, çocukların Talas'ta Kerim Zücaciye önünde görüldüğünü söyledi. Panik içerisinde ihbarın yapıldığı yere giden acılı baba, kimseyi bulamayınca yıkıldı. Çaresizlik içinde ellerindeki fotoğrafları yoldan geçenlere gösteren Tekin ailesi, cevap alamadan üzüntüyle eve döndü. Dilruba'nın bugün okula başlayacağını hatırlatan anne, "Önlüklerini çıkardım, onları bekliyorum ama haber yok. Daha iki gün önce kendi ellerimle yataklarına yatırdığım, bayram sabahı kaldırdığım çocuklarımın yatağı boş. Ağlamaktan gözümde yaş kalmadı. Tek duamız çocuklarımızın bulunması." diye konuştu. Emniyet, 3 çocuğun bulunması için çalışmaların Talas ve Kayseri'de sürdürüldüğünü, çocukların fotoğraflarının ekiplere dağıtıldığını bildirdi.

Zaman