Artvin'deki Selde Ölü Sayısı 5'e ÇıktıArtvin'in Borçka İlçesini Vuran Selde Şu Ana Kadar 5 Kişi Hayatını Kaybetti.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Borçka'daki selde ölümlerin dere yatağında çöken bir binadan kaynaklandığını belirterek, ''Sabahleyin 4'tü ölü sayısı. Bir kişiyi bulamamışlardı. Onun da hayatını kaybettiğini tahmin ediyoruz. Şu anda 5 vatandaşımız hayatını kaybetti'' dedi. Bir gazetecinin, ''Artvin'deki selde ölü sayısı 5'e yükseldi. Felaket bölgesine gidecek misiniz?'' sorusuna Bakan Eroğlu, ''Arkadaşlarımız, valimiz orada. Orada ölüm hadiseleri dere yatağında çöken bir binadan kaynaklanmış. Sabahleyin 4'tü ölü sayısı. Bir kişiyi bulamamışlardı. Onun da hayatını kaybettiğini tahmin ediyoruz. Şu anda 5 vatandaşımız hayatını kaybetti'' yanıtını verdi.
Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, daha önceden planlanmış programı bulunduğunu Muş, Bitlis ve Bingöl illerine gideceğini belirterek, şöyle konuştu:
''Ama dediğim gibi arkadaşlarımız şu anda orada, gereken ne ise yapılıyor. Sonrasında da yaraların sarılması için gerekenler yapılacak, ama şu anda bizim bu haftaki programımız daha önce planladığımız gibi Muş, Bitlis ve Bingöl.'' (Anadolu Ajansı)