Okul Trafiği Kabusa Dönüşmediİstanbul Trafiğinde Yeni Eğitim Öğretim Yılının Başlamasıyla Birlikte Beklenen Yoğunluk Yaşanmadı.
Ana güzergahlardaki trafiğin akıcı olduğu gözlendi. Okulların başlama saatiyle birlikte trafikte bulunan öğrenci servis araçlarının yoğunluğu dikkat çekti.
Trafiğin akışıyla ilgili polis, zabıta ve diğer ilgililer erken saatlerinden itibaren belirli bölgelerde iş başı yaptı. Polis helikopterinin de havadan denetimlerinin gerçekleştirdiği görüldü. Afet Koordinasyon Merkezi'nde de (AKOM) oluşturulan bir ekip İstanbul trafiğindeki aksaklıkları görüp müdahale etti. Genel olarak ana arterlere bağlanan yan yollarda yer yer yoğunlaşmalar dikkat çekti. TEM otoyolu ve E-5 güzergahında trafik akıcı olarak sağlandı. Trafik polislerinin okul, hastane ve trafik akışının yoğun olarak yaşandığı bölgelerde yaya görev yapmaları dikkatlerden kaçmadı. Okulların başlama saatiyle birlikte trafikte bulunan öğrenci servis araçlarının yoğunluğu dikkat çekti.
Öte yandan İstanbulluların, okulların açıldığı bugün ücretsiz olarak hizmet veren toplu taşıma araçlarını tercih ettikleri gözlendi.

(CİHAN)