Sakarya'daki Havai Fişek Fabrikasında Patlama: 2 Yaralı

Sakarya'nın Hendek İlçesindeki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nda Meydana Gelen Patlamada İki Kişi Yaralandı. Aynı Fabrikada 17 Ağustos'ta Meydana Gelen Patlamada 1 Kişi Hayatını Kaybetmiş, 32 Kişide Yaralanmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Hendek ilçesi Yukarıçalıca Köyü yakınlarındaki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nın Fitil Ünitesi Bölümü'nde henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü patlama meydana geldi. Patmalada 2 işçi yaralanırken, fitil bölümünde yangın çıktı. Yaralılar, bir minibüsle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yangın fabrika görevlileri tarafından kısa sürede söndürüldü.
Patlama ihbarının ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Hendek ve Akyazı müfrezelerinden iki itfaiye aracı fabrikaya sevk edildi. Fabrikaya gelen itfaiye ve jandarma ekipleri patlamanın olduğu bölümde incelemelerde bulundu.
Öte yandan, hastaneye kaldırılan iki işçinin vücutlarında ciddi yanıklar oluştuğu belirtildi. Hendek ilçesine bağlı Yukarıçalıca köyünde bulunan Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'nda 17 Ağustos'ta yaşanan patlamada da 1 kişi ölmüş, 32 kişi de yaralanmıştı.
(CİHAN)