Medya Patronundan Benzinli Eylem!..
Uşak'ta yerel olarak yayın yapan ART sahibi Mesut Keskin, Uşak Belediyesi aleyhinde yayın yaptığı için belediyenin yayınlarını kestiğini iddia ederek belediye önünde canlı yayın aracını yakmak istedi...

Öğle saatlerinde canlı yayın aracını belediye binası önüne çeken ART televizyonu sahibi Mesut Keskin elindeki benzin bidonu ile canlı yayın aracının üzerine çıkarak belediyeyi protesto etmeye başladı. Uşak Belediyesi aleyhinde haber yaptığı gerekçesiyle yayınlarının belediye tarafından kesildiğini iddia eden Keskin, Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ı yanına çağırarak yayınlarının neden kesildiğini Uşak halkına açıklamasını istedi.

Başkan Erdoğan'ın belediye önüne gelmemesi durumunda elindeki benzin bidonu ile canlı yayın aracını yakacağını belirten Mesut Keskin aracın üzerindeki iki adet televizyon ile iki kamerayı yere atarak kırdı.

Dün akşam belediye aleyhinde çöp haberi yaptıklarını bu haberden sonra bugün sabah saatlerinde belediye tarafından yayınlarının kesildiğini iddia eden Keskin'i polis uzun süre ikna etmeye çalıştı.

Belediye'nin ART televizyonunu susturmaya çalıştığını öne süren Keskin Şunları söyledi; "Uşak Belediyesi aleyhinde haber yaptığmız için yayınlarımız kesildi. Yayınımız beldiyeye ait vericilerden kesildi. Belediye Başkanı bir televizyonu bu şekilde susturamaz. Başkan buraya gelip yayınımızı neden kestiğini Uşak halkına açıklayacak. Eğer Başkan buraya gelmez ise bu aracı benzin döküp yakacağım"

Keskin'in eylemi üzerine olay yerine gelen polis, belediye binası önünde geniş bir güvenlik şeridi önledi. Etrafta toplanan vatandaşlar meraklı gözlerle canlı yayın aracı üzerinde belediyeyi protesto eden Keskin'i izedi.

Polis izinsiz eylem yapan Keskin'i ikna etmek için uzun süre uğraştı. Yaklaşık 30 dakika devam eden eylem sonunda polis Keskin'in bir anlık dalgınlığından faydalanarak önce benzin bidonunu canlı yayın aracının üzerinden aldı. Daha sonra Mesut Keskin'i de araç üzerinden indi.

Polis izinsiz gösteri yaptığı gerekçesiyle ART sahibi Mesut Keskin'i gözaltına alırken canlı yayın aracı da televizyon çalışanlarınca belediye önünden götürüldü.

Bu arada eylemi görüntüleyen gazeteciler eylemden sonra konuyla ilgili bilgi almak için Belediye Başkanı Ali Erdoğan ile görüşmek istedi. Ancak Belediye Başkanı Ali Erdoğan konuyla ilgili gazetecilerle görüşmek istemediğini bildirdi.
(İHA)