Rize'de korkulukları olmayan köprü üzerinde el arabası ile oynarken dereye düşen çocuk hayatını kaybetti.
Edinilen bilgiye göre, Kömürcüler beldesinin Soğuksu mahallesinde çay taşımak için kullanılan el arabası ile oynayan Ahmet Canbaz (9), kardeşi Eren Canbaz (6), amcasının kızı Fatma Canbaz (9) ve yine bir başka amcasının oğlu Mustafa Canbaz'ı (8) bindirerek sürmeye başladı. Mahalledeki Küçükdere Deresi üzerindeki korkuluksuz köprüden geçtikleri sırada el arabasının hakimiyetini kaybeden Ahmet Canbaz'ın dikkatsizliği sonucu araba 15 metre yüksekten dereye uçtu. Kazada deredeki kayalıkların üzerine düşen Mustafa Canbaz, olay yerinde hayatını kaybederken, Fatma ve Eren Canbaz ağır şekilde yaralandı. Çevrede çay toplayan Zekeriya Yazıcı isimli vatandaş tarafından dereden çıkartılan yaralı çocuklar Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Olayın şahitlerinden Zekeriya Yazıcı, bahçesinde çay toplarken çocukların bağırışmasını duyduğunu belirterek, "Hemen dereye inip çocukları çıkarttım. Bir tanesini kurtaramadık. Diğer 2'sini sağ olarak kurtardık, ancak vücutlarında çok kırık vardı." dedi. Ali Aksu isimli mahalle sakini ise köprünün 1991 yılında yapıldığını, ancak korkuluklarının bulunmadığını kaydederek "Defalarca köprüye korkuluk yapılması konusunda talepte bulunmamıza rağmen dikkate alınmadı. Yetkilileri dava edeceğiz." dedi.
Öte yandan, olayda hayatını kaybeden Mustafa Canbaz'ın annesi Havva Canbaz fenalık geçirerek hastaneye kaldırılırken, baba Resul Canbaz ise uzun süre gözyaşı döktü. Kömürcüler İlköğretim Okulu öğrencisi olan amca çocuklarının sürekli birlikte oyunlar oynadıkları öğrenildi.

kaynak: (CİHAN)