Merkeze alınan Erzurum Valisi Sami Bulut'la kendisi hakkındaki iddialarla gündeme gelen Erzurum İl Genel Meclisi Başkanı Selcan Karagöl, görevinden istifa etti.

Cumhuriyet Caddesi'ndeki Özel İdare İşhanı'nda bulunan İl Genel Meclisi salonunda yapılan oturumda, merkeze alınan Erzurum Valisi Sami Bulut'la kendisi hakkındaki iddialarla gündeme gelen İl Genel Meclisi Başkanı Selcan Karagöl'ün meclise gönderdiği istifa dilekçesi ele alındı.
Karagöl'ün istifa dilekçesinde, şu ifadeler yer aldı:
''29 Mart seçimleriyle birlikte intisap ettiğim ve hedefinde sadece yaşadığı ile hizmet olan İl Genel Meclisi Başkanlığından istifa ediyorum.''
Daha sonra söz olan Saadet Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Çığal ise konuşmasında, Hınıslı bir il genel meclisi üyesinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, hukukçu olması nedeniyle kendisinin Karagöl'ü aradığını ve yardım istediğini belirterek, şunları kaydetti:
''Bu arkadaşımız hakkında yazılanları görünce çok üzülüyorum. İddialar doğru olamaz. Bu tür olaylar herkesin başına gelebilir. Birisi bir ilin valisi, birisi de avukat ve aynı zamanda il genel meclisinin başkanı. Böyle saçma düşünceler olabilir mi Allah aşkına? Biz meclis olarak bu arkadaşımızın yanındayız. Olmaya da devam edeceğiz. Bir insana iftira atmak, çamur atmak çok kolaydır. Bunu temizlemek zordur. Bizler her zaman onun yanındayız.''
Daha sonra meclis oturumuna, ilde meydana gelen aşırı yağışlardan dolayı hasar oluşan köylerle ilgili Tarım Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesiyle devam etti.
Karagöl'ün dün meclise gönderdiği istifa dilekçesinde, ''meclis üyeliğinden istifasını'' sehven yazdığını belirtmesi üzerine, meclise sunacağı yeni dilekçenin bugünkü oturumda görüşülmesine karar verilmişti.
AA