ADANA'da, 25 yaşındaki Songül Toromantekin, çocukları 4 yaşındaki Sümeyya ile 6 yaşındaki Yasir'in boğarak öldürdükten sonra tülbentle kendi boğazını sıkıp intihar etti.

Yanında ‘Ölümüzden kimse sorumlu değildir’ notu bulunan annenin daha önce de intihar girişimde bulunduğu öğrenildi.

İddiaya göre, Sarıhamzalı Mahallesi’nde dönercilik yapan 26 yaşındaki Salih Toromantekin sabah işyerine giderken eşi Songül Toromantekin de çocukları Sümeyya ve Yasir ile birlikte kendi evine 400 metre uzaklıktaki babası Nedim Aydın’ın evine gitti. Burada genç kadın ile çocukları ailesiyle birlikte kahvaltı yaptı. Nedim Aydın dışarı çıkarken eşi ve diğer çocukları bir yakınlarının cenazesi için Kozan İlçesi'ne taziyeye gitti. Songül Toromantekin ile çocukları evde tek kaldı. Ancak genç kadın ile çocuklarını gün boyu görmeyen ve aynı sokakta oturan Salih Toromantekin’in kız kardeşi saat 18.00 sıralarında eve geldi.
Kapı açılmayınca iki katlı evin birinci katındaki pencere telini yırtıp açtıkları pencereden içeri bir çocuk girdirdi. Çocuk salonda cesetleri görünce içeri girdiği pencereden dışarı çıktı. İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Servis ekipleri geldi. Polis, kilitli kapıyı çağırdığı çilingire açtırınca salonda Songül Toromantekin, çocukları Sümeyya ile Yasir'in cesetleri bulundu. Evin çevresinde güvenlik ölmeni alınırken Olay Yeri İnceleme ekipleri çalışma başlattı. Çocukların boğularak öldürüldüğü genç kadının da boynuna sarılı tülbent bulundu ve onunda boğularak öldüğü anlaşıldı. Kadının yanında ise ‘Ölümümüzden kimse sorumlu değildir’ şeklinde yazılı olan notu bulundu.

DAHA ÖNCE DE ÖLMEK İSTEMİŞ
Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez olay yerine gelerek inceleme yaptı. Çalışmaları yakından takip eden Kesmez yaptığı açıklamada, evin kapılarının içerden kilitli olduğunu, herhangi bir zorlama gözükmediğini, muhtemel genç kadının çocuklarını boğduktan sonra tülbentle intihar ettiğini söyledi. Teknik olarak kadının çocuklarını öldürdükten sonra tülbentle kendi boğazını sıkarak intihar edebileceğini belirten Kesmez, “Bu teknik olarak mümkündür, ama kesin ölüm nedenlerle yapılacak inceleme ve otopsinin ardından belli olacak. Ancak ilk izlenim annenin çocuklarını boğup intihar ettiği yönündedir. Anne daha önce de intihar girişiminde bulunmuş” dedi. Genç kadının son günlerde sürekli olarak kur'an okuduğu ve çevresine sık sık ‘bana cinler geldiler, bana kendilerini gösterdiler’ şeklinde konuştuğu da öne sürüldü.
Bu arada genç kadının babası ile eşi de olayla ilgili bilgi vermek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Haberi alarak eve gelen yakınları ise gözyaşına boğuldu.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mynet