Boğaziçi Köprüsü, dün yapılan Avrasya Maratonu’nda bir intihara sahne oldu.

Köprünün Anadolu yakası ayağının 800 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı’nda sona erecek olan Avrasya Maratonu’nda halk koşusu yapılırken, saat 10.00’sıralarında kalabalığın arasından sıyrılan bir erkek korkuluklara doğru koştu. Şemsiye ve yağmurluğunu yere bırakan bu kişi, çevredekilerin çığlıkları arasında bedenini köprünün Sarayburnu’na bakan tarafından metrelerce aşağıdaki soğuk sulara bıraktı.

Sulara gömüldü

Hızla deniz yüzeyine çarpan kimliği henüz belirlenemeyen erkek, denizde bir süre yüzdükten sonra sulara gömüldü. Koşuya katılanları şoke eden olayın ardından atlayan kişinin yağmurluğu ve şemsiyesini alan polis, kimlik tespit çalışmalarına başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir deniz botu da, denizde arama çalışmalarına katıldı.

5 saat sonra bulundu

İntihar eden kişinin cesedi, saat 15.00 sıralarında Dolmabahçe-Kabataş açıklarında bulundu. Sahil Güvenlik’e ait bir tekneyle Kabataş İskelesi’ne getirilen cesedin üzerinde çıkan kimliğe göre, intihar eden kişinin 1966 Trabzon doğumlu Yaşar Ölmez olduğu anlaşıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri, konuyla ilgili inceleme ve soruşturmayı sürdürüyor.
hürriyet