Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, terör örgütü PKK üyelerinin teslim olmasıyla ilgili olarak, “19 Ekim günü ve müteakip günlerde yaşanan olayların hiçbir şekilde kabul edilmesinin mümkün olmadığını” bildirdi.
GENELKURMAY Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgenerel Ferit Güler, Irak'taki Kandil Dağı ve Mahmur kampından 34 PKK'lının gelişiyle ilgili gelişmelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Genelkurmay karargahındaki haftalık bilgilendirme toplantısında konuşan Tümgenerel Ferit Güler, Kandil ve Mahmur kampından gelen 34 PKK'lı ile ilgili sorulara, “19 Ekim ve sonrasında yaşananların hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün değildir. Ülkeyi çatışma ortamına çekecek davranışlardan kaçınılması gerekir. Demokrasiler savunmasız rejimler değildir. Gelişmeler azim ve kararlılığımızı etkileyemez” karşılığını verdi.

Tümgeneral Güler, dönenler arasındaki erkeklerin askerlik durumlarının ise Milli Savunma Bakanlığı ve Asker Alma Dairesi (ASAL) tarafından incelenmeye başlandığını da bildirdi.

hürriyet