Şanlıurfa'da 12 kişide domuz gribi virüsüne rastlandığı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, domuz gribinin mevsimsel grip ve diğer akut üst solunum yolları enfeksiyonuna benzediği ve bu vakaların çoğunun mevsimsel grip nedeniyle hastanelere başvuranlardan alınan numunelerin ulusal laboratuvara gönderilmesiyle tespit edilebildiği belirtilerek, şu bilgiyi verdi:

''İlimizde son bir hafta içinde grip benzeri şikayetlerle başvuran toplam 14 hastadan alınan numuneler İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığına gönderilmiş ve bu vakalardan 12 hastada domuz gribi sonucu pozitif, 2 hastada ise negatif sonuç alınmıştır. Pozitif hastalarımızın genel durumları iyi olup ayaktan takip ve tedavileri devam etmektedir.''

-2 OKUL TATİL EDİLDİ

Domuz gribi virüsü tespit edilen Gazi Lisesi ve Sabiha Özlek Lisesi'nin bugünden itibaren tatil edildiği bildirilen açıklamada, "1 Kasım Pazar gününe kadar okulların kapalı olması sebebiyle tüm okullarımızda genel temizlik çalışması yapılacak. Hastalığın seyrine göre herhangi bir panik oluşturmadan geçmiş yıllardaki mevsimsel grip enfeksiyonu gibi atlatılması konusunda gerekli tedbirler alınmıştır'' denildi. (Anadolu Ajansı)