+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Ailesi kanser hastası kızlarına ötenazi uyguladı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Ailesi kanser hastası kızlarına ötenazi uyguladı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  VIP "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  May 2009
  Bulunduğu Yer
  "aşkın en çıkmaz sokağında..."
  Mesajlar
  4.496
  Blog Yazıları
  33
  Tecrübe Puanı
  107374662

  Oku Ailesi kanser hastası kızlarına ötenazi uyguladı


  İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kan kanseri tedavisi gören ve son günlerinde solunum cihazına bağlı olarak yaşatılan 22 yaşındaki Meryem Topçu'nun ailesi, eve götürmek istedikleri kızlarının, doktorların izin vermemesi üzerine yaşam destek ünitesindeki fişini çekti.  Doktorlar olayı yaklaşık 25 dakika sonra farkettiğinde Topçu'nun yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Polis, fişin bilinçli mi yoksa kaza sonucu mu çekildiğini araştırıyor.

  İddialara göre, bir yıldır hastalıkla mücadele eden, evli ve bir çocuk annesi Meryem Topçu, gece saatlerinde bulunduğu serviste rahatsızlandı. Meryem Topçu'nun kalbi durunca Acil Dahiliye Servisi'ne indirilerek yaşama döndürüldü. Ancak bir süre sonra tekrar durumu ağırlaşarak kalbi ikinci kez duran Topçu'nun yakınları Acil Servis'te toplanmaya başladı. Yakınlarından bazıları, kızlarının başınada Kur'an okumak istedi. Doktorlar bu isteği kabul edince, Acil Servis'e giren akrabaları Topçu için Kur'an okudu. Ancak, yakınları daha sonra kızlarını eve götürmek istedi.

  TARTIŞMA SIRASINDA FİŞİ ÇEKİLDİ
  Doktorlar, ailenin isteğini hastanın tedavisi devam ettiği için kabul etmedi. Saat 15.20 sıralarında başlayan tartışma arbedeye dönüştü. Güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle arbede önlendi. Ancak Acil Servis'teki doktor ve hemşireler saat 15.45'de Meryem Topçu'nun yaşam destek ünitesine bağlı olan fişinin çekildiğini farkettiler. Yapılan kontrolde de Meryem Topçu'nun yaşamanı yitirdiği belirlendi.

  DOKTORLAR HASTANE POLİSİNE KOŞTU
  Bunun üzerine doktorlar durumu hemen hastane polisine bildirdi.Hastane polisi, doktorların ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü,
  Cinayet Büro Amirliği dedektiflerine haber verdi. Görevli doktorlar polise verdikleri ifadede bir kadın yakının Meryem'in solunum cihazının fişini çektiğini belirtti. Cinayet ekipleri, Meryem Topçu'nun hastanede bulunan 8'i kadın 9 yakınını, olay yerine gelen savcının talimatı ile gözaltına aldı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

  Meryem Topçu'nun yattığı hastane odası
  savcı tarafından incelenirken, cinayet masası ekipleri katta bulunan hasta ve görevlilerin ifadelerini almaya başladı.

  Okmeydanı
  Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri ise olayın öğleden sonra meydana geldiğini, hastanede Meryem Topçu'nun çok sayıda yakının bulunduğunu ve polisin ölüm olayını araştırdığını belirttiler. Bu arada yaşanan gözaltılardan sonra hastane bahçesinde kalan yaklaşık 20 kişilik grup basın mensuplarına tepki gösterdi ve herhangi bir açıklamada yapmadı.

  DOKTORLAR İFADE İÇİN AŞAYİŞ ŞUBEYE ÇAĞRILDI
  Polis serviste görevli, olaya tanık olan doktorların da ifadesine başvurdu. İfade için Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne çağırılan görevli dortorlar Meryem Topçu'yu solunum cihazı çekik olarak bulduklarını söyledi. Soruşturmayı sürdüren polis, cihazın fişinin bilerek mi yoksa kaza sonucu mu çekildiğini belirlemeye çalışıyor. Polis, Meryem Topçu'nun yakınları ve doktorların ifadelerinin tamamlanmadığını, soruşturmanın sürdüğünü belirttiler.


  kaynak: ekolay.net

 2. #2
  VIP "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  May 2009
  Bulunduğu Yer
  "aşkın en çıkmaz sokağında..."
  Mesajlar
  4.496
  Blog Yazıları
  33
  Tecrübe Puanı
  107374662

  Oku 'Rahatsız olmasın diye bağı gevşettim'
  Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kan kanseri tedavisi gören ve solunum cihazına bağlı olarak yaşatılan 22 yaşındaki Meryem Topçu'nun ölümüne neden oldukları için eşi ve iki kız kardeşi ile birlikte gözaltına alınan Şükriye İ. “Kızımın başından hiç ayrılmadım. Elini ayağını binlerce kez öptüm. Başını okşadım. Yastığını düzelttim. Rahat etsin diye boğazına giren hortumu tutan bağı gevşettim. Onu rahat ettirmeye çalışıyordum” dedi.  "Kızım rahat etsin diye bağı gevşettim"
  Doktorlar ise “İçeri girdiğimizde annesi Kuran-ı Kerim okuyordu. Teyzesi ayakta duruyordu. Hastanın morardığını görünce kontrol ettik. Öldüğünü anladık. Solunum sağlayan ventilatör cihazının hortumunu tutan kurdelenin çözüldüğünü görünce durumu polise bildirdik” dedi.

  Soruşturmayı yürüten Asayiş Şube Müdürlüğü,
  Cinayet Büro Amirliği polislerinin belirlemesine göre Meryem Topçu (22) 2005 yılında tekstil işçisi olan eşi ile evlendi. Bu evlilikten 1 kız dünyaya getirdi. Ancak eklem ağrıları ve cildinde morarmalar yüzünden 2007 yılında hastaneye başvurdu. Meryem Topçu’ya uzun süre teşhis konulamadı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Meryem Topçu’ya kan kanseri teşhisi kondu.

  Hastanede bir süre tedavi gören Meryem Topçu daha sonra evine gönderildi. Meryem Topçu, aylık rutin kontrollere çağırıldı. Bir süre sonra tekrar fenalaşan Meryem Topçu hastanede 3 ay daha tedavi gördü. Tedavinin ardından tekrar evine gönderildi.

  Ancak Meryem Topçu'nun sağlığı git gide kötüleşti. Bir hafta önce iyicene ağırlaşınca yeniden hastaneye kaldırıldı. Geçen Perşembe saat 01.00 sıralarında fenalaşan Meryem Topçu’ya doktorların müdahale etti. Ancak Meryem Topçu'nun saat 08.00’de kalbinin durduğunu belirlendi.

  Doktorların yoğun çabası sonucu tekrar hayata döndürülen Meryem Topçu, Acil Dahili'de müşahedeye alındı. Kalp ritimi ölçen cihaz ile solunum sağlayan ventilatör cihazına bağlandı. Solunum cihazı hortumunun 25-30 cm uzunluğunda bölümü Meryem Topçu'nun ciğerlerine kadar sokuldu. Hortum, çıkmaması için bir sargı bezi ile kafasına arkasına bağlandı.

  Bu arada doktorların yoğun müdahalesi sürerken aile üyelerinin kızlarının öldüğünü sanarak yakınlarını “Cenazemiz var” diyerek hastaneye çağırdı. Aile üyeleri hastaneye koştu. Toplanan kalabalık öldü sandıkları Meryem Topçu'nun cenazesini almak için güvenlik görevlileri ile tartıştı. Meryem Topçu'nun ölmediğini anlaşılınca gerginlikte bitti.

  Doktorların yarım saat arayla kontrol ettiği Meryem Topçu’nun saat 15.45'te morardığı tespit edildi. Bu gelişme üzerine doktorlar tekrar müdahale etti. Ancak Meryem Topçu bu sefer hayata döndürülemedi. Doktorlar solunum sağlayan vantilatörün hortumunu tutan bezin çözüldüğünü görünce durumdan şüphelendi.
  Sabah saatlerinde personelle yaşanan gerginliğin ardından hastanede ailenin genç kadını götürmek için öldürdüğü dedikodusu yayıldı. Bunun üzerine hastane yetkilileri durumu şüpheli ölüm olarak polise bildirerek yardım istedi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada savcılık talimatıyla 13 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 9’u serbest bırakıldı. Meryem Topçu'nun babası Mehmet Emin İ.(45), annesi Şükriye İ.(45), teyzeleri Gülen İ. (37) ile Zübeyde T. (43) gözaltına alındı. Şüpheliler, kasten adam öldürmek iddiasıyla Şişli Adliyesi'ne gönderildi.

  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de ötenazi iddiaları ile ilgili olarak
  soruşturma başlatıldığı yazılı açıklaması yaptı.

  Meryem Topçu, Gaziosmanpaşa'daki Esentepe Merkez Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Habibler'deki Yayla Mezarlığı'nda toprağa verildi. Meryem Topçu'nun yakınları öfkeli oldukları gazetecilerin cenaze törenini izlemesine izin vermedi.

  AKRABALARI KONUŞTU
  Meryem Topçu’nun arabası Halit İsi, "Olay bizim içeride olmadığımız esnada olmuş. Madem fişi çekildi orada kamera yok muydu. Kimse kafasına göre bunu yapmaz, ne yapılacaksa doktorlar yapar. Hastanın
  beyin ölümü gerçekleşmiş, solunum ünitesine bağlı yaşıyordu. Güvenlikçilerle bir tartışma oldu dışarıda ondan sonra bu olaydan haberimiz oldu. Hastane mi bunu yaptı, bize mi yüklemeye çalışıyorlar bilmiyoruz. Biz fişin yerini de bilmiyoruz ki. Tartışma da güvenlikçiler bizimkileri hastaneden dışarı çıkarmak isteyince çıkmış, sözlü tartışma" dedi.

  Cemil İsi, "öğleden sonra 4 ile 4 buçuk arasında kargaşa oldu. Bizim bir şeyden haberimiz yok. Bize bilgi verilmedi. Bizi hastaneden kalabalık olduğumuz için dışarı çıkardılar. Hastamız 1 senedir bununla uğraşıyordu. Doktorlar bize tıbben yapılacak bir şey yok, isterseniz fişini çekebilir dediler biz kabul etmedik. Bunu nasıl kabul edelim ki o bizden bir candı" diye konuştu.


  kaynak: ekolay.net

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-20-2010, 16:42
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-28-2009, 18:14
 3. Zevk Hastası Şarkı Sözü-Gece Yolcuları(Zevk Hastası)
  By cindy in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-06-2008, 19:14
 4. kanser hastası bir kadının düşleri
  By hazel098 in forum Şiir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-13-2008, 02:29
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-27-2007, 23:26

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375