Mıknatıs kız görenleri hayrete düşürüyorBursa'lı 6 yaşındaki Cansu'nun eli ve vücudu metallere mıknatıs gibi yapışıyor.


Bursalı Cansu Akdaş'ın (6) vücudu, mıknatıs gibi metal cisimleri çekiyor. Cansu'nun bu özelliği, annesine uzattığı telefonunun avucuna yapışık kalmasıyla tesadüfen farkedildi.

Yaydığı manyetik alan ile evdeki çatal bıçaları vücuduna yapıştıra bilen 6 yaşındaki Cansu annesinin ağrılarınada derman oluyor

Merkez Yıldırım ilçesi Meydancık Mahallesi İncirli Caddesi'nde oturan 6 yaşındaki Cansu Akdaş, vücudunun metalleri mıknatıs gibi çektiği anlaşılınca herkesin ilgi odağı oldu. Üç kız çocuğu annesi Filiz Akdaş, kamyon şoförü olan eşi Gürbüz Akdaş'ın, iki ay önce trafik kazasında ölünce kızının büyük bir stres ve üzüntü yaşadığını, ardından böyle bir durumun ortaya çıktığını söyledi. Cansu'nun babasını çok sevdiğini anlatan Filiz Akdaş, "Babasının ölümü onu çok etkiledi. Eşimin ölümünden iki hafta sonra kızıma mutfaktaki cep telefonu getirmesini söyledim. Bana cep telefonunu getirdiğinde, metal kısmının avucuna yapıştığını gördüm. Önce şaşırdık. Sonra vücudunun diğer yerlerine yemek ve çay kaşığı, bıçak gibi metalleri koyduğumuzda yapıştıklarını gördük. Doktorlar bir anlam veremedi" dedi.

"GALİBA OLAĞANÜSTÜ GÜÇLERİM VAR"
Mıknatıs kız Cansu Akdaş ise "Anneme telefonu vermek istediğimde, avucuma yapıştığını fark ettik. Sakin olduğumda vücuduma daha çok metal yapışıyor. Galiba benim olağanüstü güçlerim var" diye konuştu. Ablaları Tuğçe (16) ve Buse (10) ile iyi anlaştığını ifade eden Cansu Akdaş, babasının ölümüne çok üzüldüğünü söyleyerek, "Babam bizim her şeyimizdi. Ölümüne çok üzüldüm. Bu olanlar da zaten babamı kaybettikten sonra olmaya başladı" dedi.

haberaktuel.com