Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, domuz gribi aşısı olmayı düşünmediğini söyledi.Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısında, bu sabah aşı olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile aynı görüşte olmadığını söyledi.

Akdağ'a sert çıktı
Erdoğan, "Ben aşı olmayı düşünmüyorum" dedikten sonra yanındaki Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a sert bir ifadeyle, "Bir de benim ismimi vermişsin, Hemen düzelt bunu" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin
Meclis Grup Toplantısı'nda Domuz gribi aşısı konusunda, Sağlık Bakanı'na katılmadığını belirterek; "Bu iş öyle cebren olmaz. İsteyen olur, istemeyen olmaz. Zaten bu konuda oteriteler de ikiye ayrılmış durumda" dedi.

Akdağ net cevap vermemişti
Bugün aşı olurken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Akdağ ise, "Cumhurbaşkanına, Başbakan'a, bakanlara, milletvekillerine aşı olmalarını önerdiniz mi?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

"Bilimsel kurullarımızın sıralamasına göre aşılama yapacağız. Benim önerimle kimseye aşı yapılmıyor. Bir de tabii 55-60 yaşın üzerindeki insanların biraz daha virüse karşı korumalı olduğu kabul ediliyor. Ancak siyasetçilerin ve benzeri toplumla yakın ilişki kuranların özelliği de şu; virüsü yayma konusunda onların daha dikkatli olması lazım. Bir siyasetçi yerine göre günde 300-500 insanla, bin insanla bile el sıkışabilir. Normal bir kişiye göre çok daha fazla kişiyle temas edildiği için hem kendisini koruması, hem diğerlerini koruması açısından gerekli tedbirlere riayet etmesi lazım. Aşı konusu yine bilimsel kurullarımızın sıralamasına göre olacak."

Akdağ aşı oldu
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, pandemik grip (domuz gribi) aşısı yaptırdı. Akdağ, aşının “bilimsel kurulların sıralamasına göre yapılacağını” söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı'nın Daire Tabipliği'nde domuz gribine karşı aşı oldu. Bu sırada

Akdağ, burada görevli Fatma Güler tarafından aşısı yapılmadan önce, “Sağ koldan mı sol koldan mı yapıyorsunuz?” diye sordu. Hemşire Güler'den “Nereden isterseniz” yanıtını alan Akdağ, sağ kolunu açtı. Akdağ, “Acıtmaz değil mi” diye espri yaptıktan sonra aşısını yaptırdı.

Recep Akdağ, aşı olduktan sonra hemşire Güler'e “Eliniz hafifmiş, teşekkür ederim” dedi.

Akdağ, ayrıca burada görev yapan personele maske takmaları önerisinde bulundu.


kaynak: ekolay.net