Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu grip mi? "Hasta değilim" diyen Çubukçu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda hayli zorlandı, sunum yaparken defalarca hapşırdı, öksürdü, boğaz pastili aldı. Bakanın bu durumunu gören CHP'li Muharrem İnce, komisyon toplantısına yanına maske alarak girdi. Bakan Çubukçu sorulara da, "Hasta birine benziyor muyum?" yanıtını verdi. Aşı olup olmayacağı konusunda ise, "Önce risk gruplarına yapılmalı" demekle yetindi.Bakan Çubukçu, kurallara da uymadı; hapşırırken de öksürürken de ağzını kolu ile değil, elleri ile kapattı, daha sonra ellerini masaya koydu, yüzüne götürdü.

Komisyon üyeleri, "Bize de bulaşır mı?" diye tedirgin oldu.

Sunum sırasında Çubukçu'nun yanında oturan kişi ise, domuz gribini atlattığı iddia edilen Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'tı.

Çubukçu, konuşması biter bitmez boğaz pastili aldı ve Özak'ın elini sıktı. Daha sonra komisyondan bir süreliğine ayrıldı.

Geri döndüğünde
CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce'nin maske taktığı görüldü. İnce, "Birini bakana getirdim, birini kendime aldım. Ben Sağlık Bakanı'nın, Nimet Hanım Başbakan'ın tarafında" dedi.

Bakan Çubukçu da Sağlık Bakanı'nı dikkate aldığını belirtti, hemen sonra "Başbakan da haklı, kimseyi zorlayamazsınız" diye düzeltti.

Bakan Çubukçu, komisyona girerken, "muhalefet domuz gribi olduğunuzu söylüyor" diyen gazetecilere "muhalefet ne söyleyeceğini şaşırdı" yanıtını vermişti.


kaynak: (cnnturk.com)