Minibüsçülerin kumbarası çalındı


Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı Belde Belediyesine ait depoya kapı kilidini kırarak giren 2 kişi, belediye minibüslerinin kumbaralarını kırarak içindeki paraları ve bir adet motosikleti çaldı.


Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı Belde Belediyesine ait depoya kapı kilidini kırarak giren 2 kişi, kilitli dolap içinde bulunan belediye minibüslerinin kumbaralarını kırarak içindeki paraları ve bir adet motosikleti çaldı.

Hacırahmanlı Belediye Başkanı Ata Hasgüleç, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece iki zanlının belediyenin deposuna girdiğini ve belediye minibüslerine ait kumbaraları kırıp içindeki parayı ve belediyeye ait bir adet motosikleti alıp, kaçtıklarını anlattı.

Hasgüleç, havanın yağmurlu ve elektriklerin kesik olmasını fırsat bilen zanlıların, depoda kilitli dolap içindeki kumbaralarda bulunan yaklaşık 300 TL'yi aldıklarını, aynı yerdeki zabıtaya ait motosikleti kullanarak kaçtıklarını kaydetti.

Olayın sabah mesaiye gelen personel tarafından fark edilerek, jandarmaya bildirildiğini anlatan Hasgüleç, olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalara başladığını, bu kapsamda Manisa Emniyeti Müdürlüğü ile de bağlantı kurulduğunu söyledi.

Bu arada, Manisa İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı uygulamada, hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen Ü.K. (17) ve A.B. (19), çalıntı motosiklet ile birlikte Spil Dağı'na yakın bir bölgede yakalandı.

Manisa Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlıların üzerinden çalıntı para ve çok sayıda bilet çıktı.

Soruşturma sürdürülüyor.

haberaktuel.com