Yaşlı komşuya darp: 2 gözaltıGaziantep'te komşuları olan 90 yaşındaki kadını darbederek altın bilezikleri ile altın zincirini gasbettiği iddia edilen genç kız ile erkek arkadaşı gözaltına alındı.


Alınan bilgiye göre, Binevler Mahallesi 20. Sokak'ta Makufe Çakır'ın (90) dövülerek 2 bilezik ve 1 altın zincirinin gasbedilmesi olayını soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, olay sırasında evin elektrik şalterinin kapalı olduğunu tespit edince olayı evi bilen birilerinin gerçekleştirmiş olabileceği ihtimali üzerine araştırmalarını yoğunlaştırdı.

Gasp olayını aile fertlerinden birinin veya komşuların gerçekleştirmiş olabileceğinden şüphelenen ekipler, aynı apartmanda oturan Özlem B. (25) ile erkek arkadaşı (24) İlhan E'yi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğünde çapraz sorguya alınan Özlem B. ve İlhan E, paraya ihtiyaçları olduğu için, yalnız yaşayan komşuları Makufe Çakır'ı gasbettiklerini itiraf etti.

Zanlıların, ifadelerinde, Makufe Çakır'ın kapısını çaldıklarını, yaşlı kadının Özlem B'nin sesini tanıdığı için kapıyı açtığını, içeri girdiklerinde önce elektrik şalterini kapatıp kadını spreyle bayıltmaya çalıştıkları, bayılmaması üzerine darbederek kolundaki 2 bileziği ve boynundaki altın zinciri alarak kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların ifadeleri doğrultusunda Kilis'te altın bilezikleri ve zinciri satın alan kuyumcu da gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından Özlem B. ve İlhan E. adliyeye sevk edildi, kuyumcu ise serbest bırakıldı.

haberaktuel.com