Parçalanan kadın toprağa verildiZonguldak'ın Çaycuma ilçesinde eşi tarafından uyurken başı kesilerek vücudunun diğer kısmıda parçalanan kadının cenazesi toprağa verildi.


Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, eşi tarafından öldürüldükten sonra cesedi parçalanan kadının cenazesi toprağa verildi.

Asma Mahallesi'nde öldürülten sonra cesedi parçalara ayrılan 4 çocuk annesi Yeter Topçu'nun (30) cenazesi yakınları tarafından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgundan alınarak Çaycuma'ya bağlı Yakademirciler köyündeki ailesinin evine götürüldü.

Köy camisinde kılınan namazının ardından Topçu'nun cenazesi köy mezarlığa toprağa verildi.

Eşini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Cihangir Topçu'nun babası Sebahattin Topçu, mezarlıkta gelinin tabutuna sarılarak, ''Torunlarıma şimdi kim bakacak? Bana 'babalığı sende gördüm' diyordun. Benim bir kızım var, ondan üstündün yavrum. Gazeteler yalan söylüyor (bir başka kişiyle ilişkisi olduğu iddiası) sen öyle bir şey yapmazsın'' diye ağladı.

Kadının kardeşleri Ali, Baki ve Taşkın ile amcası Nadir Çokan da yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Yeter Topçu, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 4-5 yıl önce yaşamını yitirdiği bildirilen babası Ali Çokan'ın yanına defnedildiği sırada kayınbabası Selahattin Topçu baygınlık geçirdi.

Cenazeye, Topçu'nun akrabalarının yanı sıra Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen ve köylüler katıldı.

Çiftin çocukları Nursima (10), İlayda (7), Berkay (3) ve Berna'nın (2) Cihangir Topçu'nun ailesinin evinde olduğu ve cenazeye getirilmediği öğrenildi.

OLAY

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçisi Cihangir Topçu, 8 Kasımda karakola kayıp başvurusu yaptığı eşini öldürdüğü, ardından da cesedini parçalayarak kömürlükte çuvala koyup sakladığı iddiasıyla 11 Kasımda gözaltına alınmıştı.

Kadının kayıp başı ve kolları kömürlükteki çuvalların altında bulunmuş, bacaklarının ise yakılarak diğer kömürlükte saklandığı belirlenmişti.

Uyuduğu sırada baltayla eşinin kafasını keserek koparttığı ve vücudunu parçalara ayırdığını itiraf ettiği bildirilen Cihangir Topçu tutuklanmıştı.

haberaktuel.com