Seyhan'daki cinayette 10 yıl hapisAdana'da, Seyhan Baraj Gölü çamlığında bir kişinin bıçakla öldürülmesi olayıyla ilgili yargılanan tutuklu sanık 10 yıl 7 ay 15 gün, tutuksuz 4 sanakta 2 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezalarına mahkum edildi.


Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanık Cankut Şimşek, tutuksuz sanıklar Timuçin Bekret, Nihat Budak, Ahmet Orçun Atlamış ve müşteki Müslüme Çetinkaya hazır bulundu. Diğer tutuksuz sanık Uğur Anaç ise duruşmaya katılmadı.

Sanık Cankut Şimşek, yaklaşık 2 yıl önce Seyhan Baraj Gölü çamlığında Osman Çetinkaya'yı aralarında çıkan tartışmanın ardından bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasını kabul etmedi.

Poliste suçu kabul ettiğine dair ifadesini kabul etmeyen sanık Şimşek, ''Bu olayla ilgim yok. Osman Çetinkaya'yı tutuksuz sanıklardan Timuçin Bekret öldürdü. Ölen Çetinkaya'nın kanını da suçu üstüme atmak için giysime sürdü. Suçsuzum ve beraatımı istiyorum'' dedi.

Diğer tutuksuz sanıklar Timuçin Bekret, Nihat Budak ve Ahmet Orçun Atlamış da, ''cinayet ve hürriyetten yoksun kılma'' suçlamalarını kabul etmediler.

Mahkeme heyeti, yapılan duruşma sonunda tutuklu sanık Cankut Şimşek'in ''kastın aşılması suretiyle öldürme ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma'' suçlarından 10 yıl 7 ay 15 gün, diğer tutuksuz sanıkları da ''kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma'' suçundan 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

haberaktuel.com