Kurban Vahşetinin Cezası Açıklandı...
Şanlıurfa'da kurbanlık boğanın ayaklarını canlı canlı kesen ceni kasabın cezası belli oldu. Türkiye'yi ayağa kaldıran bu vahşet görüntüsü için, cani kasap kesilen para cezasının ardından serbest bırakıldı...

Şanlıurfa'da kesime götürülerken kaçan kurbanlık bir boğayı elektrik direğine bağlayarak ayak bilekleri ve boynuna attığı bıçak darbesiyle etkisiz hale getiren kasaba 969 TL idari para cezası verildi.
Alınan bilgiye göre, görüntülerin basında yer almasının ardından harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kasap M.H.Ç'yi sabah saatlerinde evinden alarak Yenişehir Polis Merkezine getirdi.
Burada 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun ''Hayvanların kesilmesi; dini kuralların gerektirdiği özel koşullar ile hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak'' gibi hükümlerini kapsayan 12. ve 14. maddeleri gereği 900 TL ceza uyguladı.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Kabahatler Kanununun ilgili maddesi gereği kasaba 69 TL para cezası kesti. Kasap M.H.Ç, işlemlerin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.
Şanlıurfa'da dün kesime götürülürken kaçan, birkaç kez uyuşturucu iğne yapılarak sakinleştirilmeye çalışılan ve elektrik direğine bağlanan boğanın, ayak bilekleri ve boynuna atılan bıçak darbesiyle etkisiz hale getirilmeye çalışılmasına tepki gösteren bazı vatandaşlar, hayvan sahipleri ve kasapla tartışmıştı.
(AA)