Marmara Denizi'nde hamsi ağlarını çeken balıkçılar, iki köpekbalığı yakaladı. Biri 3 metre ve 150 kilogram, diğeri ise 5 metre uzunluğunda 750 kilogram ağırlığındaki iki köpekbalığı, sergilendiği balıkçının önünde görenlerin ilgisini çekti.Balıkçılar, köpekbalıklarından küçük olanın büyük olan köpekbalığının yavrusu olduğunu söyledi.

Marmara Denizi, Gürpınar açıklarında hamsi ağlarını çeken balıkçılar iki köpekbalığı yakaladı. Büyük bir uğraş sonucu takıldıkları ağlardan çıkarılan köpekbalıkları balıkçı Kenan Gürpınar Tesisleri'nde sergilenmeye başlandı. Ege Denizi'nden hamsi sürülerinin peşine takılarak Çanakkale Boğazı'nı aşıp Marmara Denizi'ne geçtiği sanılan pamuk cinsi köpekbalıkları, balıkçılara heyecanlı dakikalar yaşattı.

Son yıllarda Marmara Denizi'nde pamuk cinsi köpekbalığına çok sık rastlanmadığını söyleyen Kenan Balcı; "Bu iki devasa büyüklükteki köpekbalığı, hem yakalayan arkadaşlarımıza hem de görmeye gelen vatandaşları heyecanlandırdı.

Müşterilerimizin ve çocukların ancak kitaplarda, televizyonlarda görme şansı buldukları köpekbalıklarını yakından inceleyip tanıma fırsatı bulmaları için köpekbalıklarını burada bir hafta kadar sergileyeceğiz” dedi.


kaynak: ekolay.net