Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta tanıştığı ve evlenme vaadiyle kandırdığı 26 yaşındaki A.Ö.’nün dizüstü bilgisayarını, kredi kartını ve fotoğraf makinesini aldığı öne sürülen Ercan U. yakalandı.Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvuran muhasebeci A.Ö., Facebook’ta tanıştığı ve adının Hakan Peker olduğunu söyleyen bir kişi tarafından bilgisayarı, kredi kartı ve fotoğraf makinesinin alındığını söylerek şikâyetçi oldu. A.Ö. dilekçesinde şunları yazdı:

“İnternet üzerinde tanıştık. Kısa sürede arkadaş olduk. Bir süre sonra buluştuk. 2 ay kadar bir birlikteliğimiz oldu. Evlenmeyi düşünüyorduk. Benim evimde 2
bilgisayar vardı. Daha rahat chat yapmamız için benden notebook bilgisayarımı aldı. Bir süre sonra cüzdanını kaybettiğini söyledi, kredi kartımı ona verdim. Daha sonrada evde bulunan fotoğraf makinemi istedi. Nasıl olsa evleneceğimiz için hiç düşünmeden ona verdim. İstemeye gelecekleri günü kararlaştırdık.
Beni ailesiyle birlikte isteyeceğini söyledi. Plan gereği gelip beni alacaktı. Ancak saatler geçmesine rağmen bir türlü gelmedi. Daha sonra yaptığım araştırmada evli olduğunu öğrendim. Kredi kartımla 8 bin liralık alışveriş yapmış.”

Polis tarafından sanal ortamda yapılan takibin ardından şüphelinin adresini belirleyen ekipler, kendisini Hakan Peker olarak tanıtan Ercan U.’yu gözaltına aldı.

Sorgusunda kredi kartını kullandığını kabul eden Ercan U. paranın bir bölünü geri ödediğini, aldığı
bilgisayar ve fotoğraf makinesini de iade etmeyi düşündüğünü söyledi. Poliste işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye çıkarılan Ercan U., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

kaynak: (Milliyet)