İZMİR'de, geçen 23 Kasım'da okula gitmek üzere evden çıkan 13 yaşındaki Tuğçe Pehlivan, bir daha geri dönmedi. Kızını her yerde arayan baba 39 yaşındaki Erdem Pehlivan, son günlerde Şahin adındaki bir gençle dolaştığını öğrendiği Tuğçe'nin başına kötü bir şey gelmesinden endişe ettiğini söyledi.

İzmir'in Hatay semtinde, annesinden 7 yıl önce boşanmış taksi şoförü babası Erdem Pehlivan ile birlikte yaşayan ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi Tuğçe Pehlivan, 13 gün önce okula gitmek için çıktığı evine bir daha dönmedi. Aynı gün saat 17.00'den sonra cep telefonunu da kapatan Tuğçe'yi gidebileceği her yerde arayan babası sonuç alamadı. Polise kayıp başvurusunda bulanan baba Erdem Pehlivan, bayram tatilinin ardından kızının okula da gitmediğini öğrendi. Sınıf arkadaşları, Tuğçe'nin son günlerde yirmi yaşlarındaki Şahin adında bir genç ile görüldüğünü söyledi. Esmer, zayıf ve uzun boylu olduğu belirtilen Şahin'in, sınıf arkadaşlarını tehdit ederek Tuğçe'nin numarasına ulaştığı ve bu şekilde görüşmeye başladıkları iddia edildi.

ANNESİNE DE GİTMEMİŞ

Bu gelişme üzerine Tuğçe'nin telefon kayıtlarına ulaşmak için çalışma başlatıldı. Polis tarafından her yerde aranan Şahin'in açık kimlik bilgilerine ise henüz ulaşılamadı. Tuğçe'nin, daha önce de iki kez evden kaçtığı ancak bir gün sonra geri döndüğü kaydedildi. Baba Erdem Pehlivan, boşandığı eski eşi Nurcan Çıbbuk'un Seferihisar'da oturduğunu, kızı Tuğçe'nin oraya da gitmediğini söyledi. Kızının psikolojik bir sorunu olmadığını belirten Pehlivan, “Kızım en son Şahin isimli bir genç ile görülmüş. Şahin'in kimlik bilgilerine ulaşamıyoruz. Kızımı gören ya da yerine bilenlerin polisi aramalarını istiyorum” dedi.MİLLİYET