Fatih'te metrobüs durağında bekleyen bir yolcunun cebinden 60 TL'yi çalan Emin A., kendisini suçüstü yakalayan Güven Timi polislerine rüşvet teklif etti. Polisler ise Emin A. hakkında yankesicilik ve rüşvet vermek suçundan işlem yaptı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güven Timleri, Edirnekapı Metrobüs Durağı'nda şüpheli hareketleriyle dikkat çeken Hüseyin B. ile Emin A.’yı takibe aldı. Polis, iki şüphelinin durakta bekleyen yaşlı bir yolcunun yanına yaklaştığını gördü. Şüphelilerden biri yaşlı adamın önünü kapatırken diğeri de cebinde bulunan parayı aldı.
Polis hemen harekete geçerek iki şüpheliyi suçüstü yakaladı. Emin A., bu kez de polislere "Bizi bırakın, meseleyi uzatmayalım, aramızda çözelim" diyerek üzerinde bulunan 270 TL parayı çıkararak
rüşvet teklif etti. Uzatılan parayı alan ve seri numaralarını da tutanakla tespit eden Güven Timleri, iki şüpheliyi Eyüp Polis Merkezi’ne teslim etti.

Hüseyin B.’nin hırsızlık suçundan arandığı da ortaya çıktı. İki şüpheli ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Eminönü Otobüs Durakları'nda da yaşlı bir kişinin tantanacalık yaparak cüzdanını ve cep telefonunu çalan Cuma H. ile Mehmet G. yine Güven Timleri polisleri tarafından suçüstü yakalandı.


kaynak: ekolay.net