Kız arkadaşıyla tartışan Boğaziçi Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi taksiyle geçmekte olduğu köprüden atladı.

Taksim'de gittiği bardan kız arkadaşı Tuğba Dışpınar ile tartışarak ayrılan, Boğaziçi Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Ali Hikmet Karayel, tek başına bindiği taksiyle geldiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atladı. Olayı polise taksi şoförü haber verdi. 30 yaşındaki Karayel'i polis denizde arıyor.

İddiaya göre, Taksim’de bir arkadaşının doğum günü partisinin ardından, Ali Hikmet Karayel, Tuğba Dışpınar ile bir bara eğlenmeye gitti. Burada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı arkadaşı Tuğba Dışpınar tartışan Ali Hikmet Karayel, saat 03.30 sıralarında evine gitmek için Sebahattin Şahin’in kullandığı taksiye bindi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Kavacık yönünde midesinin bulandığını söyleyen Ali Hikmet Karayel, taksiden inerek, köprü korkuluklarına koştu. Ali Hikmet Karayel, taksici Sebahattin Şahin’in şaşkın bakışları arasında köprüden aşağı atladı.

HEMEN POLİSİ ARADI

Taksi şoförü Şahin, bunun üzerine durumu hemen polisi arayarak, bir müşterisinin intihar ettiğini söyledi. Olay yerine gelen polis ekipleri, deniz polisine bilgi verdi. Deniz polisi arama yaptı. Polis ekipleri olaydan sonra, Sebahattin Şahin’in ifadesini almak için Kavacık Polis Merkezi’ne götürdü. Taksici Sebahattin Şahin'in, ifadesinde "Ne olduğunu anlamadım. Bir anda inip korkuluklardan kendisini aşağı bıraktı" dediği belirtildi.


Aralarında Ali Hikmet Karayel’in kız arkadaşı Tuğba Dışpınar’ın da bulunduğu 5 kişi, Köprü Koruma Şube Müdürlüğü’ne geldi. Gözyaşı döken Tuğba Dışpınar’ı akradaşları teselli etti. Boğaziçi Üniversite Kimya bölümü mezunu ve aynı zamanda Yüksel Lisans Öğrencisi Ali Hikmet Karayel, yanında kız arkadaşı Tuğba Dışpınar ve diğer arkadaşlarıyla birlikte geçtiğimiz yıl Fatih Sultan Mehmet Köprüsü manzaralı hatıra fotoğraf çektirmişlerdi.


internethaber.com