Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, TEKEL işçileri ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.Dinçer'e göre işçilere bir "fırsat" sunuldu. Dinçer, "İstihdam sağlanacak durum yoksa boş yatıyor olmanın vemaaş bekliyor olmanın manası olabilir mi?" diye sordu; "Bu şartlarda çalışacak çok insan var" dedi. Bakan Dinçer, Emekli maaşlarına yapılacak zam oranının da salı günü açıklanacağını söyledi.

Bakan Dinçer, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, aralarında TEKEL işçilerinin de içinde bulunduğu 4-c kapsamına alınanların yıllık çalışma süresinin 10 aydan 11 aya çıkarıldığını bildirdi.

Dinçer, ayrıca, 4-c kapsamındaki ilköğretim mezunu maaşlarının yüzde 17.4 oranında (114 TL) artışla 772 TL'ye, lise mezunlarının yüzde 15.8 oranında (116 TL) artışla 856 TL'ya, yüksek öğretim mezunu olanlarının maaşınında yüzde 14.3 oran (117 TL) 838 TL'ye yükseltildiğini bildirdi.

Bir süredir
Ankara'da bulunan TEKEL işçilerine de seslenen Dinçer, eyleme son verilmesini isteyerek, "Şartları daha olumlu hale getirdik, buna sahip çıksınlar" dedi.

EMEKLİ MAAŞLARINA YÖNELİK İYİLEŞTİRME BİLGİSİ SALI GÜNÜ VERİLECEK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dinçer, emekli maaşlarına ilişkin iyileştirme çalışmaları konusundaki açıklamanın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, salı günkü AK
PartiTBMM Grup toplantısında yapılacağını bildirdi.


kaynak: ekolay.net