Yılbaşı tatili için Antalya’da bulunan Başbakan Erdoğan, önceki gün iki oğlu ve damadıyla kaldığı otelde futbol maçı yaparken düştü. Sağ omzu çıkan Erdoğan özel uçakla İstanbul’a getirildi. Omzu ve kolu askıya alınan Erdoğan Çamlıca Kısıklı’daki evinde dinlenmeye çekildi.


Habertürk'te Umut Tütüncü'nün haberine göre
16 yıl çeşitli kulüplerde futbol oynayan
ve bu tutkusuyla tanınan Başbakan Erdoğan cumartesi günü iki oğlu ve damadıyla kaldığı otelin bahçesinde futbol maçı yaparken bir ara dengesini kaybedip düştü. Talihsiz kazaya maruz kalan Erdoğan’a ilk müdahaleyi otelde bulunan doktoru Koray Gürsel yaptı. Erdoğan’ın sağ omzunun çıktığını belirleyen Doktor Gürsel, çıkan omzu yerine oturttu. Dinlenmesi sağlanan Erdoğan birkaç saat sonra kaldığı otelden ayrılarak ailesiyle birlikte Antalya Havalimanı’ndaki özel Ana uçağıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi.

Sargıya alındı
Havalimanından Göztepe’de bulunan Medical Park Hastanesi’ne geçildi ve burada Başbakan Erdoğan’ın kol ve omuz MR’ı çekildi. Yapılan tetkikler ile omuzdaki tahribat belirlendikten sonra Başbakan’ın omuzu iyileşme sürecinin
hızlanması ve sabit tutmasını sağlamak için sargıya alındı. Erdoğan daha sonra Kısıklı’daki evine geçti. Pazar gününü Çamlıca Saklıbahçe Konakları’ndaki evinde dinlenerek geçiren Başbakan Erdoğan’ın yeni yılın
ilk Bakanlar Kurulu Toplantısı’na katılıp katılmayacağı ise bugün belli olacak.

Attan düştü makam aracında mahsur kaldı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde iki kez yürekleri ağızlara getirdi:

Erdoğan, 2003’te Bayrampaşa Şehir Parkı’nın açılışını yaptıktan sonra bindiği atın huysuzlanması sonucu yere düştü. Erdoğan’ı, korumaları hemen yerden kaldırarak manej dışına çıkardı. Erdoğan, olayı yara almadan atlattı.

Başbakan Erdoğan, 2006 yılında da
Ankara’da zırhlı makam aracında rahatsızlandı. Otomobilin kapısı otomatik olarak kilitlenince korumaları baygın haldeki Başbakan’ı otomobilden çıkarmak için balyozla aracın camını kırmak zorunda kaldı.


kaynak: ekolay.net