Sivas'ın Suşehri ilçesinde yalnız yaşayan yaşlı bir kişi, mutfak tüpünde kaçak olup olmadığını kibritle kontrol etmek isterken çıkan yangında yaralandı.


İlçeye bağlı Kesikkaş Köyünde, eşi öldükten sonra yalnız yaşayan Hüseyin Tuna (79), tek katlı evindeki mutfak tüpünü değiştirdikten sonra, tüpün etrafında kaçak olup olmadığını yaktığı kibritle kontrol etmek istedi. Tüpün aniden alev alması sonucu çıkan yangına müdahale ederken yaralanan Tuna, dışarıya çıkarak köylülerden yardım istedi.

Bunun üzerine durumu yetkililere bildiren köylüler, bir anda evi tamamen saran alevleri söndürmek ve çevre binalara sıçramasını önlemek için mahalle çeşmelerinden hortumla su sıkarak, yoğun çaba sarf ettiler.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını çevredeki evlere sıçramadan kısa sürede söndürdü.

Evin içerisindeki eşyaların da kül olduğu yangında elinde, yüzünde ve saçında yanıklar oluşan Hüseyin Tuna
olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Suşehri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bu arada köyün içerisindeki yolun dar olması nedeniyle yangına müdahale ettikten sonra geri manevra sırasında çamura batan itfaiye aracı da traktörlerle bulunduğu yerden çıkarıldı.

Suşehri
Belediye Başkanı Sedat Sel ile İl Genel Meclisi Üyesi Erhan Özen ve bazı belediyemeclis üyeleri de köye gelerek vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.


kaynak: ekolay.net