+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Yeni Fiat Doblo 2010 Şubatta Türkiye Yollarında..

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Yeni Fiat Doblo 2010 Şubatta Türkiye Yollarında.. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  yabanci Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını Mehmet Soft Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  4
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Yeni Fiat Doblo 2010 Şubatta Türkiye Yollarında..

  Yeni Fiat Doblo Şubat 2010’da Türkiye Yollarında!

  2010 Yılı Konforlu Doblo’nun Olacak!


  Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen ve dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen hafif ticari araç segmentinin ödüllü temsilcisi Fiat Doblo’nun yeni nesli, 2010 yılının Şubat ayından itibaren ülkemiz yollarına çıkmaya başlayacak. Ulusal pazarda 220 bin adete yaklaşan satış başarısı gösteren ve 2000 yılından bu yana 1 milyon adete yakın toplam üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo’nun yeni nesli, gerek İtalyan estetik anlayışını yansıtan tasarımı, gerek sınıf standartlarını aşarak binek otomobil konforu sunan ve teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. Tofaş’ın Bursa’deki fabrikasındaki bantlardan inerek tüm dünyayı fethetmeye hazırlanan yeni Fiat Doblo, yılda 120 bin adetten fazla üretilerek 50’den fazla ülkeye ihraç edilecek. Tofaş CEO’su Ali Pandır, hem üretimine hem ihracatına start verilen yeni Fiat Doblo’nun 2010 yılının Şubat ayında hem Cargo hem Combi karoser seçenekleriyle Türkiye’de satışa sunulacağını açıkladı.

  Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adete yaklaşan üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo’nun yeni nesli, uzun süredir Türkiye ve İtalya başta olmak üzere birçok ülkede devam eden kapsamlı test ve geliştirme sürecinin ardından resmen tanıtıldı. Mevcut Fiat Doblo modelinden tamamen farklı olarak, yepyeni bir platform üzerine sınıfının konfor ve müşteri beklentileri göz önüne alınarak sıfırdan geliştirilen Türkiye’nin gururu yeni Fiat Doblo, 450 milyon Euro’luk bir yatırımla Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasının bantlarından inmeye hazırlanıyor. Fikri mülkiyet hakları Minicargo projesinde olduğu gibi Tofaş’a ait olan yeni Fiat Doblo, 2010 yılının Şubat ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

  Yeni Platform, Şık Tasarım, Büyüyen Boyutlar!

  Yeni ve modern hatlara sahip tasarımıyla dikkat çekmeyi başaran Fiat Doblo’nun Combi versiyonları, hem profilinde hem de arka bölümdeki evrimsel değişikliklere ek olarak karakterini belirleyen yeni yüz tasarımıyla da fark yaratıyor. Gövdeyle mükemmel bir şekilde bütünleşen tamponlar ve yeni tip büyük ızgara ile bombeli kaput tasarımı ile sofistike özellikleri harmanlanan yeni Fiat Doblo, belirgin tekerlek boşluk kemeri ve eğimli omuz kuşaklarıyla güçlü ve atak bir yapı sergiliyor. Bagaj kapağının temel çizgileri, kolay erişebilirliği ve oldukça geniş bagaj bölümünün boyutlarını vurgularken, D sütununa konumlandırılmış dikine arka farlar ve geniş arka cam cam, yeni Fiat Doblo’ya zerafet katıyor.

  “Sınıfının en iyisi” hedefiyle yollara çıkacak olan yeni Fiat Doblo, üstünde yükseldiği yeni platformunun avantajlarını kullanıcılarına yansıtacak. 4390 mm’lik uzunluğa, 1845 mm’lik yüksekliğe ve 1832 mm’lik genişliğe sahip yeni Fiat Doblo, 2755 mm’lik aks mesafesiyle sınıfının en uzunu unvanına sahip. 790 litrelik bagaj hacmi sunan aracın ikinci koltuk sırası katlandığında ise yükleme alanı 3200 litreye kadar genişletilebiliyor. Kabin içinde 7 kişiye kadar oturma alanı sunabilen ve çok sayıda eşya saklama haznesine sahip yeni Fiat Doblo’da elektrikli arka camlardan her bir yolcu için ayrı ayrı hava üfleyebilen otomatik klimaya kadar birçok konfor unsuruna da yer veriliyor. Yeni Fiat Doblo, bu özellikleriyle hem aileler hem hobi sahipleri hem de sık seyahat eden kişiler için ideal çözüm anlamına geliyor.

  1 tona varan yükleme kapasitesine sahip yeni Fiat Doblo Cargo ise kübik biçimli ve etkin kullanım ve yükleme özellikleri sağlayan iç mekanı ve araç içine geçişi kolaylaştıran sürgülü yan kapılarıyla dikkat çekiyor. 2.2 metrelik iç mekan uzunluğuna, 3400 ile 4200 litre arasında değişen bagaj hacmine sahip yine Fiat Doblo Cargo, kısa ve uzun aks mesafeli van versiyonlarının yanı sıra yüksek ve normal tavanlı olmak üzere farklı karoser tipleriyle de üretilecek.


  4 Motor Seçeneği ve Start&Stop Sistemi!

  Yeni Fiat Doblo, ilk etapta biri benzinli ve üçü dizel olmak üzere toplam dört motor seçeneğiyle Tofaş’ın Bursa’daki WCM sürecinde en yüksek puanla ve “Gümüş Seviye” ile ödüllendirilen fabrikasının bantlarından inecek. Motor yelpazesinin tek benzinli motor seçeneğini oluşturan 1.4 litre 16 supaplı 95 HP’lik benzinli güç ünitesinin dışında Multijet teknolojili 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik turbo dizel motorlar görev yapacak. 1.4 litre benzinli ve 1.3 litre 90 HP’lik Multijet dizel motorlar, 5 ileri vitesli manuel şanzımanla kombine edilirken, 105 ve 135 HP’lik diğer turbo dizel motorlar ise standart olarak 6 ileri vitesli şanzımanla donatılacak. Lansmanı takip eden dönemde Fiat’ın otomatikleştirilmiş manuel şanzıman sistemi Dualogic ile donatılmış bir başka turbo dizel motor seçeneği daha motor yelpazesine katılacak.

  Euro 4 ve Euro 5 normlarına uygun üretilen Yeni Fiat Doblo’nun motorları otomobil rölantideyken motoru da durduran Start&Stop (Çalıştır&Durdur) mekanizmasıyla da alınabilecek. Bu teknoloji ile donatılan Doblo versiyonları şehir içinde %15’e varan yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salınımı değerleri sunabiliyor. Son olarak, Start&Stop sistemiyle birleştirilen Vites Değişim Göstergesi (GSI – Gear Shift Indicator) ise ne zaman vites değiştirileceğine dair öneride bulunan bir “yardımcı pilot” işlevi görmektedir. Bu sistem sayesinde, yakıt tüketimi anlamında motordan daha verimli ekonomik çalışma performansı alınabiliyor. Gösterge paneli üzerinden takip edilebilen GSI sistemi daha verimli bir yanma performansı için vites büyütme ya da mevcut torktan en iyi şekilde yararlanmak için vites küçültme önerisinde bulunmaktadır.


  Yeni Fiat Doblo ecorive Sistemi’ye Donatılıyor!

  Microsoft ile birlikte üretilen ve eco-Drive adı verilen yenilikçi yazılım, yeni Fiat Doblo sürücülerinin de hizmetine sunuluyor. Sistem, sürüş stilini analiz etmek için USB portundan yararlanırken böylece tüketim ve dolayısıyla emisyonlar açısından sürücünün davranışının ideal seviyeye çıkarılmasına yardım olmaktadır. Yeni Fiat Doblo’yu kullanırken aracın verimliliği ve sürüş tarzı hakkında bilgi toplayen ecorive sistemi, tüm verileri Blue&Me bilgi-eğlence sisteminin USB portu aracılığıyla, standart bir USB anahtarına göndererek bilgisayarda okunabilir kılmaktadır. Böylece her farklı sürüş için yakıt tüketimi ve emisyonların incelenmesi ve daha çevre dostu bir sürüş stilinin elde edilebilmesi sağlanabilmektedir. Bu sayede yılda 450 TL’ye varan yakıt tasarrufu ve % 15’e varan karbondioksit emisyon azalımı mümkün olabilmektedir.

  Otomobil Konforu Sunan Süspansiyon Sistemi Sadece Yeni Fiat Doblo’da!

  Fiat Doblo’nun yeni nesli, bu sınıfta bir ilk olarak çift-bağlantılı tam bağımsız arka süspansiyon sistemi ile donatıldı. Bu güne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görülen bu sistem sayesinde araç her türlü yol yüzeyi ve yük koşulunda mükemmel seviyede yol tutuşu ve sınıfının standartlarının ötesinde konforu birarada sunuyor. Ayrıca Yeni Doblo’da bu özelliklere ek olarak maksimum denge kontrolü için EBD’li ABS, yokuş kalkış yardımcısı Hill Holder ve ESP sistemlerine de yer veriliyor. Yeni Fiat Doblo bu anlamda, ESP’nin tüm motor versiyonlarında sunulmasıyla bu özelliğe sahip sınıfındaki tek hafif ticari araç olarak ayrıca farklılaşıyor.

  Yeni Fiat Doblo’da koruyucu güvenlik seviyesi daha da geliştirilirken, ön hava yastıkları ve yenilikçi ön yan hava yastıkları sayesinde araç, en yüksek güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bununla birlikte yenilikçi ön yan hava yastıkları hem baş hem göğüs için koruma sağlamaktadır. Dahası Fiat Doblo, düşük hızlı çarpışmaların sonucunda araçta meydana gelebilecek potansiyel hasar miktarını ölçen sigorta çarpışma testi değerlendirmelerinde de sınıfında liderdir. Birçok Avrupa pazarında (özellikle Almanya ve İngiltere) sigorta primleri, aracın sigorta kategorisine göre değişmektedir. Yapılan değerlendirme, ortalama onarım maliyetlerine ve kazaların istatistiki sıklığına dayanmaktadır. Yeni Doblo hasar miktarını düşüren ve montaj kolaylığı sağlayan tasarımı sayesinde bu değerlendirmelerde sınıfının lideri olmuştur. Bu özellik aynı zamanda tüm kullanıcılar için düşük hasar potansiyeli ve daha ucuz onarım maliyetleri anlamına gelmektedir.

  Ayrıca yeni Fiat Doblo, ideal kabin konforu ve sürücünün dikkatini yoldan ayırmaması için de birçok donanım sunuyor. Bunlar arasında arka koltuklar için ayrı üfleme kanallı otomatik klima, hız sabitleyici, park sensörleri, MP3 çalarlı müzik sistemi, Blue&Me eller serbest (Hands-free) sistemi ve Türkiye’de bu sınıfta bir ilk olarak Türkiye haritalı “Blue&Me TomTom” entegre navigasyon (Yön bulma) sistemi sayılabilir.
  Kaynak : Tofaş.Com.Tr 2. #2
  ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * Baktabul'un Çılgını ħєчħαт * - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  12.086
  Blog Yazıları
  75
  Tecrübe Puanı
  107375191

  Tanımlı Ce: Yeni Fiat Doblo 2010 Şubatta Türkiye Yollarında..

  Hmms Güzel araba...
  TeşekkrLer

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Tofaş’ın Ürettiği Yeni Fiat Doblo Cenevre’de Yerini Alacak!
  By Kaileena in forum Otomobil Resmi- Resimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-24-2012, 03:01
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-03-2012, 12:50
 3. 2010 Model Cabriolet Fiat 500C Resmi-2010 Model Cabriolet Fiat 500C ResimLeri
  By forum_meleği in forum Otomobil Resmi- Resimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-19-2009, 07:34
 4. Fiat 500C (2010) Resmi-Fiat 500C (2010) ResimLeri
  By forum_meleği in forum Otomobil Resmi- Resimleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-08-2009, 18:06
 5. Yeni nesil Lancia, Türkiye yollarında
  By leyla_59 in forum Motorlu Araçlar ve Modifiye
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-17-2008, 16:29

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375