Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde otobüs yazıhanesi işleticisi, daha önce ayda 250 TL ödediği yeri açık arttırmada bu kez 11 bin 600 TL’ye kiraladı.


Lüleburgaz Belediyesi’ne ait şehirlerarası otobüs terminalinde İstanbul Seyahat Acente İşletmecisi olan Taner Çolakoğlu, belediyenin açtığı ve kiracısı olduğu işyeri için ihaleye katıldı. Yazıhane için 12 kişi başvuruda bulundu. Ancak 5'inin evrakları eksik olduğu için ihaleye alınmadı. 7 kişinin katıldığı ihale sonucu yaklaşık 9 metrekarelik yazıhanenin aylık kirası 11 bin 600 TL'ye yükselince 6 kişi ihaleden çekildi ve ihaleyi Taner Çolakoğlu kazandı. Daha önce 250 TL aylık ödediği yazıhaneye 11 bin 600 TL'ye kiralayan Taner Çolakoğlu, şöyle dedi:

“26 yıldır şehirlerarası otobüs terminalinde acente işletmeciliği yaparak Lüleburgazlılar’a hizmet ediyorum. İhaleye çıkarılan yere ayda 250 TL kira ödüyordum. Belediyemiz yazıhanelerini yeniden ihaleye çıkardı. Ben de yeniden ihaleye katıldım. Ekmeğimizi kaybetmek istemediğim için, diğer katılımcılar bedeli yükseltmek zorunda kaldım. Gerçekten yüksek bir fiyat. Bu verdiğimiz kira bedelini kazanmak çok zor. Belediyemizden bu konuda anlayış bekliyoruz. Diğer yazıhanelerinin ihalelerinin tamamlanmasından sonra düşünüp bir karar vereceğim.”


kaynak: ekolay.net