Gece eğitiminde sırtından vurulan şehitin cenazesinde ailesi acının yanında öfkeliydi de... Ve cenazede bir ilk yaşandı....Gece eğitimi sırasında sırtına isabet eden kurşunla ölen Ergün Önen'in cenazesinde bir ilk yaşandı.Gece eğitimi sırasında sırtına isabet eden kurşunla ölen Batmanlı er Ergün Önen'in tabutuna sarılmak istenen Türk bayrağı erin ailesi tarafından kaldırıldı.

VATANI KORUSUN DİYE YOLLADIK

Taraf'ın haberine göre; Askerî uçakla Türk bayrağına sarılı halde Batman'a getirilen şehit Er Ergün Önen'in cenazesi, Çay Mahallesi'nde bulunan Eshabulkeyf Camii'ne götürüldü. Kalabalık bir grubun katıldığı cenaze töreni sırasında ölen erin annesi Selahat Önen, kız kardeşleri Melikşah (14) ve Melek (11) ile ağabeyi Ercan gözyaşı dökerek, sinir krizleri geçirdi. Cenazenin İkiztepe köyündeki mezarlıkta toprağa verilmesinin ardından Tarafa açıklama yapan ağabey Ercan Önen, "Biz kardeşimizi vatanı korusun diye askere yolladık. Ama bize cenazesi gönderildi. Acımız ve öfkemiz çok büyük. Olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz. Bunu kim yaptıysa mutlaka cezasını çekmeli" dedi. Acılı anne Selamet önen de, "Eğer ölüm haberi gelmeseydi 10 gün sonra oğlumun görev yaptığı kışlaya gidip kendisini ziyaret edecektim. Onu rüyamda gördüm" dedi.

GEREKİRSE AİHM'E GİDERİZ

Ailenin avukatı Mehdi Öztüzün ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Şehit asker Ergün önen'in hastanede yapılan otopsinin sonucunu bekliyoruz. Ona göre dava açacağız, ölümü şüpheli. Gerekirse AİHM'e başvuracağız. Aile de bunu istiyor. Olayın tüm detaylarıyla araştırılmasını istiyoruz. Varsa bir ihmal ortaya çıksın. Faillerin cezalandırılmasını istiyoruz."

AİLE RESMİ TÖREN İSTEMEDİ BAYRAK KALDIRILDI

Batman Havalimanı'na Türk bayrağına sarılı olarak indirilen şehit asker Ergün Önen'in tabutunun üstündeki Türk bayrağı, aile fertleri tarafından yıkanması için sokulduğu gasilhanede çıkartılırken, yerine üzerinde Arapça yazıların yer aldığı yeşil örtü çekildi. Batman Jandarma Komutanlığı'nda yapılmak istenen askeri törene de amca Emin Önen engel olarak tabutun üstüne Arapça bir bez parçası örttü.
internethaber.com