Balıkesir'in Edremit İlçesinde İki Arkadaş Arasında Kız Meselesi Yüzünden Çıkan Kavgada Bir Kişi Hayatını Kaybederken Arkadaşını Bıçakla Öldürdüğü Gerekçesiyle Adliyeye Sevk Edilen 14 Yaşındaki Çocuk Tutuklandı.Balıkesir'in Edremit ilçesinde iki arkadaş arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybederken arkadaşını bıçakla öldürdüğü gerekçesiyle adliyeye sevk edilen 14 yaşındaki çocuk tutuklandı.

Edremit'te yaşları 14 ile 16 olan iki arkadaş arasında kız meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada kan aktı. Arkadaşının bıçak darbesine hedef olan 16 yaşındaki genç hastanede hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, dün gece, Balıkesir'in Edremit ilçesi İbrahimce Mahallesi Çartaktepe mevkiinde bir düğünde kız meselesi yüzünden iki arkadaş arasında çıktığı öne sürülen kavgada 14 yaşındaki E.E. yanında taşıdığı çakı tabir edilen bıçağı 16 yaşındaki arkadaşı Ali Derdivar'ın göğsüne sapladı. Kanlar içersinde kalan Derdivar, diğer arkadaşları tarafından Edremit Devlet Hastanesine getirildi. Ali Derdivar, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Olayın duyurmasından sonra ailesi sinir krizi geçirirken hastane ve olayın olduğu mahallede polis nöbet tuttu. 14 yaşında arkadaş katili olan E.E. ise polis tarafından gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen E.E hakim karşında ifade verdi. Geç saatlere kadar süren sorgulamadan sonra E.E tutuklanarak Balıkesir çocuk ıslah evine gönderildi

(CİHAN)
</SPAN>