Türk-İş önünde mücadelelerine, 43 gündür devam eden TEKEL işçilerine anlamlı bir destek de Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinden geldi. Öğrenciler, TEKEL işçilerinden aldıkları eski ve kirli kıyafetleri yenileri ile değiştiriyor.
Parasız olarak başlatılan kampanya TEKEL işçilerini de duygulandırdı.
Bir ayı aşkın süredir çadırlarda yatan ve kıyafetlerini yıkama imkanı da bulunmayan işçiler “Eskiyi getir, yeniyi götür” kampanyasına katıldılar.
Öğrenciler evlerinde bulunan ve kullanmadıkları ceket, pantolon, eldiven, atkı, palto gibi giysilerini temizlettikten sonra işçilere verdiler. İşçilerin üzerlerindeki kirlenmiş kıyafetler de yine öğrenciler tarafından yıkanıp temizlendikten sonra tekrar takas edilecek. TEKEL işçileri çadırlarına yeni pankartlar da astı. “Ne Yapmalı ? ” yazılı pankartta ‘’4-C’li yaşarsam 700 TL, 4-C’li emekli olursan 900 TL, Ölürsem çocuklarıma bağlanacak maaş bin 500 TL sizce ne yapalım” sorusunu yönelttiler
‘BİZ DE MÜSLÜMANIZ’
Bir başka pankartta ise Sol ve İslamcı değerlerin bir araya getirilmesi dikkat çekti. Pankarta “Yaşasın Halkların Kardeşliği, Elhamdülillah Biz de Müslümanız” yazıldı.
Bir başka pankartta da AKP’yi virüse benzeten işçiler, “Son Günlerde Ortaya Çıkan AKP Adlı Ölümcül Virüse Karşı Yeni Bir İlaç Bulundu. TEKEL işçileri” yazısı dikkat çekti.

Kaynak:BiRgün