Ankara Etlik'teki Fatih Sultan Mehmet Parkı İçerisinde Keçiören Belediyesi'nce 2007 Yılında Yaptırılan Açık Alan Akvaryumu, Bakım Çalışmalarının Ardından Yeniden Faaliyete Geçiyor.Ankara Etlik'teki Fatih Sultan Mehmet Parkı içerisinde Keçiören Belediyesi'nce 2007 yılında yaptırılan açık alan akvaryumu, bakım çalışmalarının ardından yeniden faaliyete geçiyor.

Akvaryumda iki yılda bir yapılması gereken genel bakım dolayısıyla bir süredir sürdürülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Akvaryumda bulunan balıklar da bakım çalışmaları dolayısıyla geçici olarak Kalaba'da bulunan Deniz Dünyası'ndaki akvaryumlara nakledildi. Yaklaşık iki aydır sürdürülen yenileme çalışmaları ile ışıklandırma tesisatı yeniden elden geçirilirken, filtre katmanları da yenilendi. Genel bakım çalışmaları tamamlanan ve test balıkları konularak deneme sürecine girilen dev akvaryum şubat ayı içerisinde yeni dekor ve balıkları ile yeniden hizmete sunulacak.

VATANDAŞIN ZİYARETİNE AÇILACAK

Akvaryumda incelemelerde bulunan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, genel bakım çalışmaları dolayısıyla akvaryumda bir süredir balık bulunmadığını belirterek, yaklaşık iki aydan bu yana devam eden çalışmaların sonuna gelmiş durumdayız. Akvaryumu atıl bir duruma getirmemiz söz konusu değildir. Bu tür tesislerde zaman zaman bakım ve yenileme çalışmalarının yapılması bir zorunluluktur. Dev akvaryum yakın bir gelecekte yeniden Keçiörenlilerin ve Ankaralıların hizmetine sunulacaktır." dedi.


Kaynak : Sondakika.com