Birand bu görüntüyü nereden aldı?


Meclis TV'nin görüntülerini dışarı vermek yasak, kanallara servis de yapılmıyor. O yasağı, Arınç'ın 'yanlı' olmakla suçladığı Güldal Mumcu delerek servis etmiş!

M. Ali Birand'ın yönetimindeki Kanal D Haber dün akşam Meclis'te yaşanan kavganın yeni görüntülerini yayınladı. Meclis TV'nin görüntülerinin Kanal D'nin eline nasıl geçtiği merak uyandırdı.

Birand'ın sunduğu dün akşamki Kanal D ana haberde çarpıcı görüntüler vardı. Bu görüntüler Meclis'teki kavganın logosuz kaydıydı ve Meclis TV yayından çıktıktan sonra içerde kaydedilmiş görüntülerdi.

Kanal D bu görüntüleri TV'DE İLK KEZ alt yazısı ile ekrana getirdi. Görüntüler SANSÜZSÜZ GÖRÜNTÜLER denilerek sunuldu...

Peki sadece TBMM TV'nin elinde bulunan bu görüntüler Kanal D'nin eline nasıl geçti. Meclis TV'nin görüntülerini dışarı vermek yasak, kanallara serviste yapılmıyor...

Meclis TV'de araştırma yapıldı. İlk olarak personelden şüphelenildi. Ama ortaya çıkan isim şoke etti. Medyagündem'in iddiasına göre o görüntüleri Kanal D'ye servis eden Güldal Mumcu'ydu...

MECLİS TV'DEN GÖRÜNTÜLERİ İSTEDİ
Olaylı Meclis oturumuna imza atan ve iyi yönetim sergileyememekle suçlanan TBMM'nin CHP'li Başkanvekili Güldal Mumcu, Meclis TV'den o görüntüleri istedi.

TBMM Başkanvekili olduğu için TBMM TV de o görüntüleri bir CD'ye kopyalayarak Güldal Mumcu'ya teslim etti. Kanal D'nin de o görüntüleri Mumcu'dan aldığı belirlendi.


kaynak;habervaktim . com 05/02/2010