Hayrünnisa Gül'ü gülümseten soru


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, İstanbul Yakacık Hatice Abbas Halim Çocuk Yuvası'nı ziyaret etti.
Alınan bilgiye göre, 6-12 yaş grubu 58 çocuğa hizmet veren yuvada, erkeklerin ve kızların yaşam alanlarını gezen Hayrünnisa Gül, çocuklarla sohbet etti.

Öğrencilere karnelerini soran Gül, ilk dönem karnesinde zayıf notu olan çocuklardan üzülmemelerini istedi. Çocuklara, daha fazla çalışarak notlarını yükseltebileceklerini söyleyen Gül, öğrenimlerini sürdürüp başarılı olmaları için onlardan söz aldı. Hayrünnisa Gül, yetkililer aracılığıyla başarı durumlarını takip edeceğini söylediği çocuklara, 'Bana söz vereceksiniz. Derslerinize çok çalışacaksınız. Başarılarınızı bana elektronik posta ile ileteceksiniz. Hepinizin iyi haberlerini bekliyorum' diye seslendi.

Yuvadaki çocuklarla tek tek ilgilenen ve sıkıntılarını dinleyen Gül'e, çocuklar da sorular yöneltti. Bir kız çocuğunun 'Cumhurbaşkanı eşi olmak nasıl bir duygu?' sorusunu Hayrünnisa Gül, şöyle yanıtladı:

'Her şeyden önce şu anda kendimi hepinizden sorumlu hissediyorum. Bu çok büyük bir sorumluluk... Sizler ne kadar mutlu olursanız bizler de o kadar mutlu oluyoruz. Üzüldüğünüzde de üzülüyoruz. Bakın şimdi mutlu olduğunuzu duyduğuma çok sevindim. Benim için şu anda en büyük mutluluk bu. Sizlerden tek bir isteğim var: Bana söz verin. Çıtanızı hep yüksek tutun. En iyi okullarda, en iyi bölümlerde okuyun ve biz bunlarla hep gurur duyalım. Bana başarılarınızı yazın. Yazdıklarınızı hep saklıyorum. Bana ulaşmaz zannetmeyin. Hepiniz benim çocuğumsunuz. Bunu asla unutmayın.'

Çocuklarla odalarını da gezen Hayrünnisa Gül, yetkililerden yuva ve çalışmaları hakkında bilgi aldı. Çocuklar, ziyaretin sonunda Gül'e kendi yaptıkları kolyeyi hediye etti.

İstanbul Valisi Muammer Güler'in eşi Neval Güler'in de eşlik ettiği ziyaret, 3 saat sürdü.

(AA)


KAYNAK;habervaktim. com 07/02/2010