Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı Köşkerli köyünde sadece 3 kişi yaşıyor. Onlar da ağır kış şartları nedeniyle ilçeye yerleşti.


Türkiye İstatistik Kurumu'nun adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine bağlı Köşkerli köyünde nüfus 6 olarak görünüyor. Bunlardan 3'ü ise bir cenaze nedeniyle köyde bulundukları için yanlışlıkla yazılmış.

Aslında köyde sadece muhtar Erkan Er, annesi ve ağabeyi yaşıyor. Daha doğrusu yaşıyordu... Çünkü muhtar Erkan Er, soğuk kış şartlarına daha fazla dayanamayarak annesi ve ağabeyini de yanına alarak Pınarbaşı ilçesine yerleşti.

Kar kalkana kadar ilçede yaşamayı sürdürecek olan Er ailesi, baharın gelmesiyle birlikte köylerine geri dönecek. Karayolları İl Müdürlüğü'nde çalışan ve 3 kuşaktır muhtarlık yapan 25 yaşındaki Erkan Er, "Köyde yiyecek ekmek, içecek su kalmadı. Kardeşimle ben çalıştığımız için annemi de yalnız bırakamıyoruz. Bu yüzden de evimizi kapatıp ilçe merkezine gittik. Kış bitince yine köyümüze döneceğiz" dedi. Sadece 3 evin bulunduğu köyde yazın nüfus 12-13'e kadar çıkıyor.

TÜRKEŞ'İN DEDESİNİN KÖYÜ
Köşkerli aynı zamanda
MHP
'nin merhum lideri Alparslan Türkeş'in dedesinin doğup büyüdüğü köy. Kış olduğu için Pınarbaşı'nda yaşayan ancak bizimle birlikte nişanlısı, annesi ve ağabeyini de alarak köye gelen Erkan Er, "Türkeş rahmetli olmadan önce her yıl köyünü ziyaret ederdi. Onun hatırasını canlı tutabilmek için köyümüze anıt yaptırmak istiyoruz" dedi.

kaynak: (Sabah)