Birand Baykal'ı böyle yalanladı


Birand 'Baykal'ın yanlış bilgilendirildiğini' ve 'Sarkozy, Emine Erdoğan'ı istemiyor talebinin aslında Türk diplomatlarımızdan geldiğini açıkladı.

Deniz Baykal'ın dile getirdiği şok iddia Kanal D Ana Haber'de de geniş yer buldu. Ama çok önemli bir farkla. O fark da Mehmet Ali Birand oldu.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın meclisteki grup toplantısında yaptığı konuşma ana haber bültenlerinde geniş yer buldu. Baykal öyle bir iddia attı ki sıcaklığını koruyan GATA krizinin üstüne ortaya görmezden gelinecek gibi değildi. Baykal'ın iddiasına göre Fransa Cumhurbaşkanı, Başbakan Tayyip Erdoğan'dan Fransa gezisinde eşini getirmemesini istemiş. Fransa'nın bu isteğinin nedeni ise Başbakan'ın eşinin türbanlı olmasıymış.

Baykal'ın meclisteki grup konuşmasında dile getirdiği bu şok iddia Kanal D Ana Haber Bülteni'nde de geniş yer buldu. Ama çok önemli bir farkla. O fark da Mehmet Ali Birand oldu.

Birand haberi sunduktan sonra işin perde arkasında ve Baykal'ın iddiasındaki vahim hatayı anlattı.

Birand 'Baykal'ın yanlış bilgilendirildiğini' ve Fransa Cumhurbaşkanı'na atfedilen o garip ricanın aslında bizim diplomatlarımızdan geldiğini açıkladı.kaynak;habervaktim. com 10/02/2010