Ulusalcı Tuncay'ın kanalına bak!


AK Parti'nin iktidardan uzaklaştırılması için kanalının CHP'nin emrinde olduğunu söyleyen Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan'ın kanalı BİZ TV, çöpçatan kanalı oldu. BİZ TV, kadın ve erkeklerin birbiri ile tanışmak için yazdığı erotik mesajları ve cep telefonlarını ekranından yansıtıyor.

KENAN KIRAN'IN HABERİ...


Ergenekon Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Tuncay Özkan'ın sahip olduğu Biz Televizyonu (BİZ TV) çöpçatan kanalı oldu. BİZ TV, kadın ve erkeklerin birbiri ile tanışmak için yazdığı erotik mesajları ve cep telefonlarını ekranından yansıtıyor.

CHP'NİN EMRİNDEKİ KANAL ÇÖPÇATAN KANALI OLDU

Kanaltürk televizyonunu sattıktan sonra BİZ TV'yi kuran Tuncay Özkan'ın cezaevine girmesinden sonra televizyon merkezi Ankara'ya taşınmış, BİZ TV yönetimi Digitürk'ten de para ödeyemediği için ayrılmıştı. Sadece uydu yayını kalan BİZ TV çöpçatan kanalı oldu. BİZ TV'nin internet sitesinde, kanalın yayın akışı bölümünün boş bırakıldığı görülüyor.

CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndaki panelde konuşan Tuncay Özkan, AK Parti'nin iktidardan uzaklaştırılması için kanalının CHP'nin emrinde olduğunu açıklamıştı. Kanaltürk Televizyonu, Ergenekon Terör Örgütü tarafından düzenlendiği iddia edilen Cumhuriyet mitinglerini saatlerce yayınlamış, ulusalcı söylemlerle AK Parti Hükümeti'ni hedef almıştı.

3 MİLYON YTL FATURALANDIRILMADI
CHP'nin parti belgeselleri ve tanıtım kampanyaları için Kanaltürk ile anlaştığı ve bu çerçevede yaklaşık 4 milyon YTL ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı. CHP'nin söz konusu ödeme karşılığında aldığı faturalar ‘karşılığı' açısından tartışma meydana getirmişti. Kanaltürk para karşılığı CHP belgeseli yaptığına dair fatura düzenlerken, CHP, paranın iş bitmeden ‘avans' olarak ödendiğini açıklamıştı. Kanaltürk'ün 4 milyon YTL'nin 3 milyon YTL'sini faturalandırmadığı iddia edilmişti.

KANALTÜRK'ÜN SATIŞI “BİRKAÇLİRAYIZ.COM” MANŞETİYLE ELEŞTİRİLMİŞTİ
Kanal Türk Televizyonu'nun satışı “bizkackişiyiz” platformunu yürüten Tuncay Özkan'ı sıkıntıya sokmuş, Radikal gazetesi satışı, “www. bizkaclirayiz. com. tr” manşetiyle eleştirmişti. Tuncay Özkan, Radikal gazetesini ve genel yayın yönetmeni İsmet Berkan'ı hedef almış, “Maaşın ne kadarsa söyle göndereyim” diyen Özkan, “Köpek buradan havlarsa iyi, oradan havlarsa kötü olmaz. Köpek köpektir” diyerek, hakaretlerini sürdürmüştü.

“ALÇAK, KAÇ PARA İSTİYORSUN?

Özkan, "Öyle plazalarda oturup, orada patron yalakalığıyla, topladığın paralarla göbek büyütüp, genel yayın yönetmenliğini yapmak kolay. Biz kaç lirayız değil, bizim namusumuz satılık değil. Sen hiçbir şey satın alamazsın alçak. Kaç paraysa maaşın söyle bana, ben sana göndereyim. Çok param var bugün. Sattım Kanaltürk'ü çok param var artık” demiş ve 25 milyon dolara satılan kanalın zaten 24 milyon dolar borcu bulunduğunu açıklamıştı.

VAKİT


kaynak;habervaktim. com 10/02/2010