CHP'li vekiller fena yakalandı


Kılıçdaroğlu'nun, 'gecekondu açılımı' çerçevesinde Altındağ'da gittiği evin, CHP'li bir vekilin akrabası olduğu ve ziyaretin önceden haberli şekilde gerçekleştirildiği ortaya çıktı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: ''Çat kapı ev ziyaretinde, Kılıçdaroğlu'nun ileri sürdüğü vatandaşların Büyükşehir Belediyesi yardımları alırken kuyruklarda bekletildiği, yeterli hizmetin verilmediği iddiaları tamamen asılsız ve gerçekten uzaktır. CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Hakkı Süha Okay ile CHP Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı'nın, Altındağ Alemdağ Mahallesi'nde ziyaret ettikleri evin sahipleri Necati ve İpek Alpsoy'un, Zekeriya Akıncı'nın akrabaları olduğu öğrenildi. Çat kapı olarak nitelendirilen, ancak çok sayıda partilinin katıldığı ve önceden hazırlanan gözleme, çay ve kek ile pastaların ikram edildiği toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret boyunca özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerini ve sosyal yardımlarını eleştirmişti. Kılıçdaroğlu, Makarna ve kömür dağıtılarak yoksulluğun giderilemeyeceğini, sosyal devletin bu tür makarna ve kömür dağıtan devlet olmadığını iddia etmişti. Kılıçdaroğlu, 'Yoksulları kuyruğa dizeceksiniz, onlara yiyecek, makarna, kömür dağıtacaksınız" ifadelerini kullanmış, ardından da kendilerinin iktidara gelmeleri halinde yapacakları sosyal yardımları anlatarak bir çelişki sergilemiştir."

Kılıçdaroğlu'nun, 'yoksulları kuyruğa dizerek yardım dağıtıldığı' iddiasının "olayın saptırılması" olarak nitelendirilen açıklamada, aynı türde sosyal yardımların birçok CHP'li belediye tarafından yıllar sonra örnek alınarak yapılmaya çalışılmasının, bu hizmetin ne kadar önemli olduğunun açık bir göstergesi olduğu ifade edildi.

Büyükşehir Belediyesi'nin yoksul ve dar gelirli vatandaşa sosyal yardımlarının vatandaşları incitmeden, refüze etmeden yapılmasına çok önem verildiği bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi: "Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı yardım kolilerinde bulunan gıda maddeleri, bir ailenin asgari ihtiyaçları gözetilerek belirlenmekte, insan sağlığı gözetilerek titizlikle hazırlanmakta ve ihtiyaç sahipleri tarafından da büyük bir memnuniyetle karşılanmaktadır. Yapılan bu gıda ve ihtiyaç malzemesi yardımı Sayın Kılıçdaroğlu'nun ifade ettiği gibi kuyrukta bekletilerek değil, önceden belirlenen vatandaşlara evlerinde teslim edilerek gerçekleştirilmektedir. Bu yardımlar sayesinde bugün Ankara, 4,5 milyonluk nüfusuyla, suç oranı en düşük kentler içinde yer almaktadır. Bu da sosyal yardımların ne kadar doğru bir hizmet olduğunu ortaya koymaktadır."

(CİHAN)


kaynak;habervaktim. com 10/02/2010