Gecekondu siyaseti sürüyor!


CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Mamak Ege Mahallesi'nde gecekondu ve bakkal ziyareti gerçekleştirdi, vatandaşlar ve öğrencilerle sohbet etti.Kılıçdaroğlu'nun gecekondu ziyaretini önceden belirlenen bazı basın yayın organları takip etti.

Kılıçdaroğlu, ODTÜ katıldığı bir programda parti olarak gecekonduları ziyaret etme konusunda özeleştiri yapmış ve gecekondu ziyareti yapacağını açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu, gecekondu ziyaretinin ilkini pazartesi günü Altındağ'da bir ev ve bir kahveyi ziyaret ederek başlamıştı. Kılıçdaroğlu, bugün de Mamak'ta bir gecekondu ve iki bakkal dükkanını ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, ziyaret ettiği bir bakkal dükkanın borç defterini inceledi ve hangi ürünlere çok satışı yapıldığını sordu. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın bakkalların birleşmesi yönündeki sözlerini eleştirdi ve bakkalların bir araya gelmelerinin zorluğundan bahsetti.

Bakkal sahibi de en çok ekmek satışı yapıldığı cevabını verdi. Kılıçdaroğlu, öğrencilerle ve vatandaşlarla da sokakta sohbet etti.

Kılıçdaroğlu'nun gecekondu ziyaretleri Başbakan Erdoğan tarafından AK Parti grup toplantısında eleştiri konusu olmuştu. Erdoğan, "Kendi arkadaşlarınız söylüyor; 'Sol halktan koptu, varoşlardan koptu, milletle bağını kesti.' İşte dün denemeyi yaptılar Altındağ'da bir eve gittiler." demişti.

Kılıçdaroğlu'nun Altındağ'da ziyaret ettiği gecekondu sahibinin CHP'li bir milletvekilinin akrabası olduğu iddia edilmişti.

(CİHAN)

Kaynak: habervaktim . com