E-posta ihbarı 10 yıllık firariyi yakalattı


Konya'nın Ereğli ilçesinde, 10 yıl önce işlenen cinayete karıştığı iddiasıyla aranan zanlı, bir vatandaşın emniyet müdürlüğüne gönderdiği e-posta ihbarıyla Bursa'da yakalandı.Alınan bilgiye göre, bir televizyon kanalında yayınlanan kadın programında, Ereğli'de 10 yıl önce meydana gelen cinayet olayıyla alakalı ''Rasim Pekşen'' hakkında yakalama kararı bulunduğunu duyan bir vatandaş, bu kişinin Bursa'da yaşadığına dair emniyet müdürlüğüne e-postayla ihbarda bulundu.

İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, bu kişinin daha önce ''Çakıl Erhan'' adına düzenlenmiş sahte kimlikle Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce hakkında dolandırıcılık suçundan işlem yapıldığını, gerçek isminin Nuh A. olduğunu ve merkez Nilüfer ilçesinde oturduğunu belirledi.

Nuh A'yı takibe alan güvenlik güçleri, bu kişiyi evden çıktıktan sonra bindiği otomobili durdurarak, gözaltına aldı. Zanlının polislere ''Çakıl Erhan'' isimli sahte kimliğini gösterdiği öğrenildi.

Ereğli Ağır Ceza Mahkemesince hakkında yakalama kararı bulunan Nuh A'nın çevresinde ''Özkan'', ''Erkan'', ''Ertan'' isimlerini de kullandığı ve sahte kimliklerle çok sayıda pasaportu olduğu belirlendi.

Nuh A. adliyeye sevk edildi.

AA


haber7