Erdoğan'dan sürpriz ziyaret


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere dün Eskişehir'e gitti.Kente Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Haris Slaydziç ile birlikte gelen Erdoğan, ilk önce Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin (TUSAŞ) tesislerini ziyaret etti. TUSAŞ tesislerinde yaklaşık 1,5 saat kalan Başbakan Erdoğan, incelemelerde bulunarak yetkililerden brifing aldı.

Ziyaretin ardından Ankara'ya dönmesi beklenen Başbakan, Ankara yolu üzerindeki 1. Hava Kuvvet Komutanlığı'na geçti. Beraberindekilerin bir kısmı havaalanına geçerken Erdoğan, konvoy eşliğinde Şarhöyük kavşağındaki 1 numaralı nizamiyeden 1. Hava Kuvvet Komutanlığı'na girdi. Başbakan, beraberindekilerle birlikte buradaki 1. Hava ve İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nı ziyaret etti. Başbakan Erdoğan'la birlikte içeriye yalnızca korumaları ve bazı yetkililer alındı. Erdoğan'ın üs komutanlığına nezaket ziyareti yaptığı öğrenilirken, incelemelerde bulunarak üs ile ilgili bilgi ve çalışmalar hakkında brifing aldığı öğrenildi.

Ziyaretinin ardından Anadolu Üniversitesi Havaalanı'na gelen Erdoğan ve beraberindekileri, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile diğer yetkililer Ankara'ya uğurladı.


kaynak;habervaktim